Nie mogę się zalogować - Cyrylica w BIOS

Cześć,

Zmieniłem sobie język klawiatury na cyrylicę, a wyłączając kompa zapomniałem zmienić na polski.

Hasło w biosie mam ustawione w języku polskim i teraz nie mogę się zalogować

Da się coś zrobić czy tylko czyszczenie CMOS albo odlutowanie baterii?

#bios #windows #haslo #IT

Na pewno chodzi o hasło w BIOS? A nie do systemu? Pierwsze słyszę, żeby BIOS był zależny od ustawień językowych systemu operacyjnego.

1 polubienie

No tak, język BIOSu to w BIOSie :stuck_out_tongue:

A płyta główna nie ma zworki “Clear CMOS” ? - wystarczy przestawić w inną pozycję i uruchomić kompa - sprawdź w dokumentacji płyty.

1 polubienie

To dziadowski bios jak bazuje na konfiguracji twojego Windows 7 czy tam Minta.

@Okk Czyli to ty jesteś tym słynnym rosyjskim trolem! :joy:

Spróbuj jeszcze raz wpisać hasło. Ustawienia systemowe to co innego niż ustawienia BIOS.

Nigdzie nie mogę znaleźć dokumentacji do Lenovo z510 :confused:

Genialne! Polać temu panu
Jednak dalej hasło nie przechodzi :slight_smile:

Albo mi umknęło albo nie napisałeś: chodzi o logowanie do BIOS czy do systemu?

1 polubienie

Napisałem :), chodzi o logowanie do biosu, żeby uruchomić system

Reasumując…

  1. Zmieniłeś język w BIOS na rosyjski.
  2. Hasło masz ustawione standardowymi znakami
  3. Nie możesz teraz się zalogować do komputera, bo masz ustawione hasło typu PowerON?

A czy nie jest przypadkiem tak, że hasła do BIOS akceptowane są tylko w formacie standardowych liter (bez znaków diakrytycznych) i cyfr (ewentualnie dodatkowych znaków specjalnych)? Sprawdź, gdzie na klawiaturze powinny być standardowe znaki i spróbuj według tego schematu. Znajdź jakąś klawiaturę z tego modelu, która ma cyrylicę i wio.

Zrób zdjęcie i wklej na forum jak wygląda to logowanie, bo coś mi się to nie widzi.

Gdybyś zmienił język bios na rosyjski to pytanie o hasło też byłoby napisane cyrylicą. Robisz jakąś literówkę podczas wpisywania albo pomyliłeś hasła :wink:

to może wpisz kodem ASCII :slight_smile:

Hasło mam proste 1 litera i 3 cyfry, nie możliwe żebym się pomylił, dobre dziesięć minut sprawdzałem czy na pewno wpisuję dobre :slight_smile:

Nie działa :confused:

Trzabyło dać 4 cyfry - pin/puk - pif/paf :gun:

Następnym razem tak zrobię :stuck_out_tongue:

Pamiętam że kiedyś też miałem ten błąd, ale nie pamiętam jak go rozwiązałem. Chyba jakimś skrótem klawiszowym, ale teraz nie mogę go znaleźć