Nie mogę się zalogować, czarny ekran z kursorem

Witam serdecznie.

Chciałem opalić jakiś filmik, a zamiast tego pojawił się czarny ekran i komputer na nic nie reagował więc zrobiłem reset. Teraz kiedy się uruchamia pokazuje wszystko normalnie aż do momentu kiedy powinien pojawić się ekran z hasłem. Wtedy pojawia się czarny ekran i kursor którym mogę poruszać, ale nic poza tym. W trybie awaryjnym problemu nie ma więc zrobiłem skan OTL.

Przypuszczam, że to wirus (może ten policyjny) ale oczywiście nie mam żadnej pewności.

Wyniki skanowania:

OTL: http://www.wklejto.pl/160214

Extras: http://www.wklejto.pl/160218

Bardzo proszę o pomoc.

W logach nie widać infekcji.

Możliwe, że masz problem z sterownikami lub uszkodzoną kartę graficzną.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … -windows-7

A czy przypadkiem nie używasz Win7 x64?

tak to 7 64 bity

Dodane 13.05.2013 (Pn) 0:58

Przepraszam że wcześniej nie napisałem

Win 7 pro 64 bit

Dell przecision M6600

W trybie awaryjnym odinstaluj sterownik do karty graficznej. Ściągnij najnowszy sterownik ze strony Della (wybierz odpowiedni sterownik dla swojej karty graficznej) i zainstaluj.

No to powiem tyle: Nie jesteś osamotniony!

Jeszcze tego nie miałem czasu “rozgryźć” a sam zwalczam ten problem od 10.04 br. (rano).

Wtedy to zainstalowała się po raz pierwszy aktualizacja z Ms.

Co w niej jest, nie wiem. Ale to ONA powoduje to, co i Ty masz u siebie.

Zapewne to samo jest i u Ciebie. Po czy to poznać?

U mnie zaczęło się od pobrania i zainstalowania pakietu poprawek (16 sztuk).

Jak do tej pory robiłem już wiele prób i jedyne co na tą chwilę mogę Ci poradzić, abyś mógł pracować na tym co masz,

to:

  1. Odłącz fizycznie internet!

  2. Uruchom komputer z F8

  3. Wybierz napraw system

  4. Wybierz: Przywracanie systemu (przed ostatnią aktualizacją!)

  5. Przywróć

Powinno wszystko się uruchomić. Nadal nie włączaj netu!

  1. Wyłącz WSZYSTKIE opcje związane z aktualizacją automatyczną! (tą opcję- niezalecane)

Dotyczy to również wyłączenia opcji w okienkach niżej!

  1. Start -> i sprawdź, czy obok napisu WYŁĄCZ nie ma tarczy informującej, że masz do zainstalowania aktualizace!

8a. Jeśli nie ma, to Restart i wszystko powinno działać

8b. Jeśli jest tarcza, to Restart -> F8 -> i wybierz punkt przywracania wcześniejszy

Jeśli znowu to samo, to znowu przywróć do wcześniejszego niż poprzedni punktu.

Niestety, jak na razie to tylko u mnie działa. Czekam na “jakąś poprawkę” do tej niechcianej aktualizacji.

Ale jeszcze nic się nie pojawiło. Firma M$ chyba nie widzi problemu!

Do dzisiaj wszystko u mnie działa, robię co pewien czas zapis nowego punktu przywracania, instaluje aktualizacje, i kończy się za każdym razem

przywróceniem do poprzedniego punktu.

Ale najważniejsze, że mogę spokojnie używać kompa, a jakoś bez aktualizacji mogę się na razie obyć.

Jeśli ktokolwiek z forumowiczów coś więcej wie, chętnie i ja się dowiem.

Problem dotyczy bardzo wielu komputerów, a w necie jest sporo ^%$@#$% na tą sytuację.

Problem dotyczy TYLKO Win7 x64!

Rany. Wielkie dzięki. Wystarczyło odinstalować sterownik w menadżerze urządzeń. Teraz zainstaluję nowy ale już z poziomu systemu bo w awaryjnym nie chciał. Ale sama metoda zadziałała, więc ogromne dzięki. Najwyraźniej sterownik od grafiki się wysypał. Jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło. Całe życie człowiek się uczy :slight_smile:

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam oraz dobrej nocy :slight_smile:

Dodane 15.05.2013 (Śr) 0:38

Witam ponownie.

Bardzo dziękuję za tę poradę. Zaraz się za to zabiorę. Myślałem że najnowsze stery pomogą i działało przez 3/4 dnia. ale wieczorem problem powrócił. Zainstalowałem windzię od nowa i działało do dzisiejszego wieczoru. Niestety nic nie udało mi się znaleźć w necie. Z drugiej strony uspokoiłeś mnie troche bo juz myślałem że grafa mi pada, a faktycznie tego dnia zainstalowałem jakąś aktualizację i jest wielce prawdopodobne że coś jest na rzeczy z aktualizacjami.

Raz jeszcze dziękuję za szczegółową pomoc.

Dam znać jak mi poszło

Pozdrawiam.

Dodane 19.05.2013 (N) 8:37

Witam ponownie.

Niestety poddaję się. Żadna z opcji nie działa. Jeszcze raza po raz udawało się uruchomić kompa ze sterownikiem grafy i wszystko działało normalnie, ale gdy włączyłem jakiś program ta ekran zrobił się czarny i komp przestał odpowiadać. Od tamtej pory działa wyłącznie gdy odinstaluję grafę.

Zrobiłem format i wyłączyłem wszystkie aktualizacje wgrałem sterowniki i było ok do momentu aż zainstalowałem grafikę. Po restarcie oczywiście czarny ekran i zero reakcji. Przypuszczam jednak że to wina grafiki. Próbowałem ze wszystkimi wersjami sterownika (starsze i najnowsze jakie tylko znalazłem). Bios zaktualizowany, a nawet rożne opcje w nim próbowałem wyłączać, jak to proponowali na różnych forach. Niestety bez rezultatu.

W poniedziałek dzwonię do Della i oddaję kompa do serwisu, bo nie mam siły dalej walczyć.

Pozdrawiam i dziękuje za poświęcony czas.