Nie mogę się zalogować do cupsa przez www

Mam taki problem nie mogę się zalogować do cupsa przez www, wpisuje do przeglądarki localhost:631 i wybieram dodaj nową drukarkę i teraz wybieram nazwy użytkownika, które były tworzone i dodane do grupy lp i lpadmin.

 

Robiłem to w taki sposób.

adduser tom lpadmin.

 

Nie da się zalogować na roota, na admina i na tego nowego użytkownika tom, restartowałem nawet cupsa moja dystrybucja to mint 17.2

 

Uzupełnij swój post o znaki interpunkcyjne, korzystaj z zdań w swojej wypowiedzi. Nie zastosowanie się do zaleceń poskutkuje przeniesieniem tematu do kosza.

Zła składnia polecenia.

To polecenia mi zwraca

 

Użytkownik “tom” jest już członkiem grupy “lpadmin”.

Z kolei CentOS zwraca mi info na temat składni polecenia…

Dla pewności sprawdź czy lpadmin jest wymieniony w SystemGroup w pliku /etc/cups/cups-files.conf oraz czy tom jest wymieniony w grupie lpadmin:

id tom

Edit:

uid=1004(tom) gid=1004(tom) grupy=1004(tom),7(lp),108(lpadmin)

 

A reszta?

I lpadmin jest w tym pliku

 

SystemGroup lpadmin

W SystemGroup brakuje root, dlatego nie może on się zalogować. Mogłoby to wyglądać np. tak:

SystemGroup root lpadmin

Zarówno CentOS, jak i Arch domyślnie mają tu jeszcze grupę sys.

Jeżeli nic nie jest nagrzebane w innym miejscu, to użytkownicy z grupy lpadmin powinni mieć możliwość modyfikować ustawienia CUPSa.

Dodałem roota i nie można nadal nic robić, ale to dziwne bo wcześniej mogłem z KDE dodawać nowe drukarki, a teraz w KDE nie ma możliwości dodawania nowej drukarki nie wiem gdzie to się podziało.

 

Najdziwniejsze jest to, że jak uruchomiłem ponownie to działa wszystko dobrze już raz tak miałem, że musiałem coś uruchomić ponownie, żeby coś zaczęło działać, ale to nie mogła być wina cups, ponieważ restartowałem nawet ręcznie serwer.