Nie mogę się zalogować do Facebook

Witam
Nie mogę się zalogować do FB ponieważ nie przychodzi kod sms ,a jeszcze rano normalnie się logowałem nie wiem czy to wina FB czy o co chodzi ?

Masz 2FA aktywne, tak? Jeśli tak, to możesz dodać komputer / smartfon do zaufanych i wtedy kod nie będzie potrzebny. Co do kłopotu, to nie ma alternatywnego rozwiązania, np. E-Mail’a? Ja nie wiem, bo korzystam z SMS kodów po WI-FI Calling i nie mam problemów…

Wyśli parę razy i sprawdź czy wpisałeś dobry numer

No tak tylko żeby dodać do zaufanych to najpierw musi przyjść ten kod sms i dopiero potem idzie dodać , a co do e - maila to jak podałem to była tylko możliwośc zmiany hasła i po zmianie kod sms też nie przyszedł tak samo jak wczesniej.

Kilka razy próbowałem sie logowac odczekiwałem chwile i nic wczesniej tez tak było ze czasami od razu nie przyszedł sms ale po chwili było ok a teraz juz nic

kod sms przychodzi na nr. tel. do sprawdzenia czy niemasz blokady na sms

Wysłałem zdjęcie dowodu osobistego i co dziwne szybko odpisali i normalnie wbiłem na konto i dodałem do zaufanych od razu przy tym logowaniu kodu nie trzeba było podawac i co najlepsze dobrze ze dodałem do zaufanych bo jak bym nie dodał to znów bym sie nie zalogował ponownie bo sprawdzilem na innej przegladarce i kod znow nie przychodzi nie wiem co dalej robic

Ten komunikat to ściema, przypomnij sobie czy wybierałeś aktywację aplikacji typu:

  • authy

  • duo mobile

  • andOTP

  • Google Authenticator (lepsza jest każda inna)

Wtedy olewasz fragment o SMS i w apce generujesz kody.

Dodatkowo drukuje się z 10 kodów zapasowych na wypadek awarii apki typu authy/duo mobile - mimo że obie pozwalają przenieść TOTP przy pomocy swojego serwera lub dysku Google - lepsze np. „andOTP” mają nawet:

  • ręczny eksport sekret kodu z konfiguracją,

  • wyświetlenia ponownie QR,

  • całej bazy do pliku z szyfrowaniem AES lub

  • prezentacji linku „totp://”

wtedy nie trzeba robić zrzutu kodu qr czy pola ze znakami sekret kodu na przyszłość lub obejdziemy limity TOTP Instagram jak wykryje apke „andOTP” (mobilny Instagram generuje tylko potajemnie link totp i sejf zewnętrzny go musi przejąć a jak zakamufluje to „klops” z własnego backupu).

Facebook co jakiś czas zmienia swoje / prostym językiem/ API
Chodzi o to, żeby zewnętrzne firmy nie mogły ulżyć,
TYLKO ten ciężki MŁOT zabierający RAM i baterie.
tak w skrócie
Messenger rules

Jaki komunikat ? to co napisałeś to zupełnie nie ogarniam tego mi tylko przychodził kod sms do potwierdzenia a teraz juz nie przychodzi ogółem wkurza mnie to uwierzytelnienie dwuskładnikowe chyba to wyłączę bo tylko na jeden przeglądarce moge sie zalogowac a jak bede chcial na innym kompie czy cos to juz lipa jak kod nie przychodzi ale jak sprawdzam inna przegladarke czy ten kod przyjdzie to jak sie loguje na tej co mam w zaufanych to od razu komunikat ze ktoś próbował sie zalogowac wiem ze to ale komunikat jednak wyskakuje to co jest nie tak ze od razu kod nie przychodzi

Nie wyłączaj tego! Skorzystaj zamiast tego z Google Authenticator’a tak, jak napisał @krystian3w

Ja nie polecam apki Google, lepiej potestować andOTP z racji opcji eksportu do pliku (może sobie nowy plik generować co dodany kolejny 2FA i zapisywać na kilku nośnikach plik). Chyba że Google dodało po latach backup na konto/chmurę (wątpię - wtedy zostaje kod sekretu/QR samodzielnie archiwizować).

Pewnie na PC też będzie jakiś bezpieczny generator kodów (strona www raczej odpada jak bazuje na polach input) - w Bitdwareden to płatna funkcja (za darmo można chować tylko kod sekretu/link „totp://” z konfiguracją niestandardową).

nie wysyłamy D.O !!!