Nie mogę skasować plików przez Autoruns

Mam Windows 10 Pro 1703 kompilacja 15063.608. Używam programu Autoruns. Jakiś czas temu w zakładce KnownDLLs pojawiły się nieistniejące pliki zaznaczone na żółto. Gdy próbuję je odznaczyć lub usunąć pojawia się info o odmowie dostępu. Załączam zdjęcia. Dodam, że mam jedno konto (grupa Administrator), loguję bez hasła, jest też czynne systemowe konto Administrator. Proszę o info lub radę co można z tym zrobić lub jaka może być przyczyna odmowy dostępu. Dodam też, że problem dotyczy tylko tych plików, inne - pokazane jako nieistniejące na żółto - odznaczam i usuwam bez problemu.
Pozdrawiam

Stawiałbym na ochronę rejestru w Windows 10, jak kiedyś zmieniałem coś by sobie na chwile przywrócić części interfejsu to musiałem przejąć klucz na własność bo uprawnienia do modyfikacji miała tylko usługa TrustedInstaller.

Sprawdź integralność systemu w wierszu polecenia uruchomionym jako administrator:

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

System odtwarza to, co jego, bo to jest w rejestrze - tak zainstalował się windows10 i masz chronione wpisy. Bez uszkodzenia systemu, nie uda się Tobie usunąć żółtych wpisów. Oprócz lokalizacji chronionych plików i folderów, są one w backupach, punktach przywracania, logach systemowych i gdzie tylko.
Żółte możesz w autorunsie odznaczyć, ale się tego nie usuwa. Przy błędach z zmienną środowiskowych, to można mieć setki żółtych. pewnie do usunięcia wraz z systemem…
Nic z tego nie usuwaj. Poodznaczaj żółte.

OK, , nawet nie mogę odznaczyć ale dzięki za info

Zamknij autoruns i uruchom ponownie z uprawnieniami administratora. Wtedy można odznaczać.

To też nic nie daje, poza tym problem dotyczy tylko tych plików. Inne zaznaczone na żółto odznaczam i usuwam bez problemu. System z jakiegoś powodu chroni te zapisy przed usunięciem. Spróbuję uruchomić w trybie awaryjnym i wtedy włączyć Autoruns. Pozdrawiam.

Nie usuniesz, ani nie odznaczysz chronionych plików i folderów otwartych w którymś z procesów windowsa. Amen. Sama ich nazwa wskazuje na to, że są integralną częścią systemu.

… ani nawet nie próbuj tego zrobić chyba, że jesteś miłośnikiem reinstalacji systemu? Amen

Już OK, uruchomiłem system w trybie awaryjnym i Autoruns usunął te nieistniejące pliki. Po restarcie także ich nie widać już w Autoruns a system pracuje normalnie. Pozdrawiam.