Nie mogę skasować pliku autorun.inf z mojego Pendriva

(K Ilak) #1

Witajcie, na moim pendrivie DataTraveler jest dziwny plik o nazwie autorun.inf, jego treść to:

[autorun]

open=KAFA\HOLAZ\lepotica.exe

;LOLZsti32ano ;LOLZsti32ano I42s A;LOLZsti32ano W42OW P42LAY423ER ;LOLZsti32ano . ;LOLZsti32ano fdasf4qt5zndir8g9uawdev,

action=Open folder to view files

shell\open=Open

shell\open\command=KAFA\HOLAZ\lepotica.exe

shell\open\default=1

UseAutoPlay=1

Nie mogę go usunąć, bo jest niewidoczny, nawet jeśli mam zaznaczone "pokaż ukryte pliki i foldery" , nie mogę go usunąć z konsoli (cmd), po sformatowaniu on nadal jest!

Pomóżcie mi, bo nie wiem już co mam robić.

(ant0n) #2

Był taki fajny programik do dezynfekcji penów. Ale jak on się teraz nazywa? Hmmm... Może sobie przypomnę. :-/

Edit:

Już mam: Flash Disinfector http://www.precisesecurity.com/tools-resources/adware-tools/flash-disinfector/

Spróbuj, mi kiedyś pomógł.

(Szaman15) #3

Możesz sobie samemu skreowac pusty plik autorun.inf w notatniku i zastąpić ten nie widoczny i potem usunąć

(Danielm86) #4

najpierw usuń z dysku twardego szkodnika odpowiedzialnego za montowanie syfu na penie. Gruntowny skan programem antywirusowym

(K Ilak) #5

flash disinfector sobie z tym nie poradził. Po skreowaniu takiego pliku wyswietla blad: istnieje plik o tej samej nazwie i jest on tylko do odczytu. Skanowalem avastem i ad-aware'm - nic nie wykryl. Pomocy ;(

(Zaba285) #6

przeskanuj antywirem, skopiuj ważne dla Ciebie pliki na kompa i sformatuj pendrive ;]

(mb2707) #7

zaba285

Przeskanuj kompa z podłączonym penem ComboFixem

(Zaba285) #8

Zmień Avasta na Avira Personal i przeskanuj, z moich obserwacji wynika, że jest dużo skuteczniejszy. Spróbuj jeszcze Spybot S&D, ewentualnie spróbuj jakiegoś skanera online.

Jeśli jest po sformatowaniu to masz zarażony system

(K Ilak) #9

Nie, nie zmienie na avirę, bo kiedyś mnie zawiodła i mam do niej dystans :smiley: :smiley: . Spróbuje tym SpyBotem....

(Leon$) #10

podłącz pena do kompa i

Pobierz OTL otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html przeskanuj daj log OTL.txt oraz Extras.txt.

:slight_smile:

(K Ilak) #11

LOG OTL.TXT:

/

LOG EXTRAS.TXT:

/

-- Dodane 30.07.2010 (Pt) 13:36 --

sluchajcie, zaba285 ma racje, mam zarazony system, a avast tego nie widzi. Uruchamiajac explorer.exe wlacza sie tez lepotica.exe! myslicie, że gdybym zainstalował triala kasperskiego to by wykryl tego okropnego wira?

(Leon$) #12

podłącz pena i

OTL w oknie Custom Scans-Fixes wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

potem nowy log OTL robiony opcją Run Scan

:slight_smile: