Nie mogę uaktualnić xp pro

Witam. Kilka dni temu w pracy “fachowiec” zakładał monitoring. Sam złożył kompa,podłączył kamerki itp. policzył za to jak za zboże…nie będę komentował że ten komp to złom, bo nie ja za niego płaciłem tylko szef :slight_smile: …otóż ten pan złota rączka zainstalował Wina xp pro sp2 ale…pirata. Ostatnio gdy ciężko pracowałem :wink: (buszowałem w niecie) odkryłem nielegalność tego wina. Szef kupił oryginał (też xp pro sp2) ale mam problem… nie chcę robić instalacji od nowa, tylko uaktualnienie… koleś zainstalował kilka programów, które są niezbędne ale nie mamy do nich płytek (instalek). Gdy zarzucam oryginalnego Wina, wyskakuję informacja że uaktualnienie niemożliwe i zostaję tylko instalacja od nowa… Pewnie piracik jest nowszą wersją niż oryginał. Czy istnieje możliwość obejścia tego w jakiś “magiczny” sposób? Może da sie w rejestrze coś pozmnieniać odnośnie wersji Wina? PS: jeśli to przeczyta ten “pan” który tak namieszał to serdecznie pozdrawiam i życzę jak najszybszej… wpadki…

Sciagnij ze strony Microsoft program do zmiany klucza systemu.

Jego nazwa to KeyUpdateTool. Po zmianie klucza aktualizacje powiny pojsc bez problemu

Hm… to faktycznie krytyczna sytuacja. Moim zdaniem to trzeba by sie było zgłosic do tego “pana” aby to wszystko “ponaprawiał” na zasadzie gwarancji lub rękojmi. Łachy nie robi. Kase wziął przecież. Namów szefa do tego kroku. Czemu masz naprawiać czyjeś nieudacznictwo i cwaniactwo?

Dzięki bardzo za help. Jutro z samego rana będę walczył z kompem…a co do pana to jakiś dobry znajomy,znajomego, znajomego…szefa. Odrazu mówiłem że to jakiś cwaniak…ale szef to szef…

To zmienia postac rzeczy. Nie da rady inaczej jak tylko “droga przez mękę” w Twojej roli głównej. Życzę udanej zmiany klucza. Pozdrawiam.

Jeżeli ta kasa pomniejszona o cenę legalnego windowsa i za zgodą szefa to trudno mieć pretensję. Ludzie bardzo często przy zakupie komputera bardzo często kierują się ceną. Wielu początkujących nie ma pojęcia co to legalny czy nielegalny windows i że ta legalność kosztuje i to sporo. W wielu małych sklepikach obniżają cenę, często właśnie kosztem tej legalności (Każdy kupujący chce aby komputer się uruchamiał czyli żeby wgrać mu jakiś system operacyjny - oczywiście gratis).

KeyUpdateTool pomógł, ale…podczas instalacji wywala “blue screen’a” mniej więcej takiej treści: błąd 0x0000cośtam. Dokonuję zrzutu pamięci itp. i zawiaska. mogę dokładnie przytoczyć jeśli to konieczne,ale to chwilę potrfa bo musiałbym zarzucić jeszcze raz instalkę

czy ten orginał jest z SP2 :?: