Nie mogę udostępnić pliku

Witajcie

Wstyd się przyznać ale nie potrafię sobie sam poradzić z tym problemem:

Mam komputer stacjonarny oraz laptop. Połączyłem je specjalnym kablem, w połączeniach sieciowych > połączenia lokalne> właściwości > protokół internetowy TCP/IP > ustawiłem daw adresy- jeden z końcówką 1 a w drugim komputerze z końcówką 2. W laptopie mam folder który chcę udostępnić by skopiować go na stacjonarny. Robiliśmy tak kiedyś u kolegi i wszystko było ok ale u siebie mam pecha :wink:

Na folderze w laptopie robię tak: właściwości> udostępnienie i tu problem: nie mogę zaznaczyć tych krateczek ponieważ są podświetlone na szaro i “nieklikalne”.

Sprawdziłem to w stacjonarnym i okazuje się że tam są krateczki “zaznaczalne”!

Pytanie: Co mam zrobić by móc zaznaczyć to udostępnienie w laptopie?

Wierzę, że jako znawcy, szybko pomożecie rozwiązać mój problem za co serdecznie dziękuję! :slight_smile:

A włączyłeś w obu komputerach, we właściwościach połączenia udostępnianie plików i folderów ?

Kolego, gdzie to się włącza?

Właściwości połączenia lokalnego, i tam musisz zaznaczyć opcje Udostępnianie plików w sieciach… .

A jeszcze takie pytanie jakie masz systemy na tych kompach ?

Mam xp

A co do opcji : Połączenie lokalne -> Właściwości -> 3 zakładki: Ogólne, Uwierzytelniania i Zaawansowane. Jeśli chodzi o pierwszą zakładkę to mam wszystkie opcje zaznaczone, łącznie z “Udostępnienie plików i drukarek w sieciach Microsoft…”

A grupa nazwa grupy roboczej jest taka sama ?

A jaki jest stan połączenie lokalnego? (połączony czy ograniczona łączność)

A jeżeli skonfigurowałeś połączenie ręcznie spróbuj zrobić to automatycznie.

Poł. lokalne- połączono.

Co do konfiguracji automatycznej- przecież ja nie mam problemu z przesyłem. Ja nie mogę udostępnić jakiegokolwiek pliku na laptopie! Może to jakieś zabezpieczania? Wyłączyłem zaporę windowsa i nic to nie dało. To w laptopie ustawienia muszą być skopane :frowning: