Nie mogę uruchomić czatu na wp

Witam

problem jest następujący jak wchodzę na czat na wp to nie mogę nic na pisać i nic mi się nie wyświetla czy brakuje mi czegoś żeby to normalnie funkcjonowało bo na interi wszystko działa mogę czatować bez problemu.Jak kiedyś otwierałem czat na wp to pokazał się taki komunikat że nie może program znaleźć appleta czy to nie ma coś wspólnego z java?Lub z jakimś innym dodatkiem.Z góry dziekuję i Pozdrawiam wszystkich!

p.s.

posiadam ubuntu 10.04 przeglądarka, mozilla,java(openDK java 6 runtime,openDK java 6 web start,wtyczka icedtea java) jest wgrana bo korzystam np. z gier na wp.I przepraszam z błąd z mojej strony.

dlugowlosyrudy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, sądzisz że na forum są wróżki? Nie podałeś żadnych istotnych informacji: jaki masz system, jakiej przeglądarki używasz, czy masz zainstalowaną javę. Na co w takiej sytuacji liczysz?

reinstalka javy i nic więcej,takie jest moje zdanie

a może by tak dograć plugins’y do mozilli? Sprawdź czy w katalogu /usr/lib/firefox-???/plugins masz jakieś pluginy, a zwłaszcza libflashplayer.so lub libnpjp2.so libunixprintplugin.so libnullplugin.so (lub inne). Może problemem jest tylko brak pluginów. Nie wiem na jakiej zasadzie działa forum WP więc to jest moje najbardziej prawdopodobne rozwiązanie sprawy.

jeżeli instalujesz jave to “pluginy” same się instalują do przeglądarki

Czat nie wspiera linuxa. Ja nie mam żadnych osób w pokojach mimo, że powinno być sporo.

Chillut ja mam tak samo jak ty i za odpowiedź,czyli wiem że to nie po mojej stronie wina Dziękuję

Spróbuj tego:

sudo apt-get purge openjdk* icedtea*

sudo apt-get install sun-java6-plugin sun-java6-fonts

wget http://dl.dropbox.com/u/2552069/java.sh && sudo sh ./java.sh

Pozdrawiam;)

Za radą kolegi

To jest zbędne

I musi działać, przynajmniej u mnie czat na WP na wtyczce Suna działa tak, jak powinien.

Pozdrawiam!

Z openjdk i icedtea jest taki problem, że nie działa jak powinna na każdej przeglądarce.

Zainstaluj najnowszą javę ze strony java[kropa]com.

Ściągniesz binarkę - *.bin, nadasz jej prawa do uruchomienia poleceniem "chmod a+x " i odpalisz z root’a - mam nadzieję, że słyszałeś o poleceniu “cd”, “su” i “sudo”?