Nie mogę uruchomić ikon na pulpicie

Gdy chce otworzyć ikone na pulpicie to się nie otwiera i nic nie piszę że błąd i nawet kursor myszki się nie kręci kółko a gdy chce z paska zdań uruchomić np. Google Chrome to piszę że ( Nie można otworzyć tego elementu) i potem pisze że ( Mógł zostać przeniesiony lub usunięty lub jego nazwa została zmieniona) i pisze jeszcze czy mam usunąć ten element.Pomocy da się jakoś naprawić bo chce normalnie uruchomić ikone gry i nic się nie pojawia żaden błąd ) i gdy klikam na ikone to tak jakbym klikał na pulpit bez ikony. Jeszcze raz pomocy czy da się jakoś naprawić ten błąd.

Pousuwaj te wadliwe ikony na pulpicie. Coś zostało zmienione i ścieżki w rejestrze do tych skrótów poszły w diabły.
Ponownie trzeba wejść w lokalizację wszystkich programów i plików innych, ponownie z PPM wybrać wyślij na pulpit. Np google chrome z program files trzeba otworzyć folder zainstalowanej aplikacji i wysłać skrót chrome exe na pulpit.

1 polubienie

A ikonki wyglądają normalnie czy zmieniły się na białe i dodatkowo pojawiły się pliki z nazwami w stylu “uebsjifusbencushabsbcjsbshdh”?

1 polubienie

nie

Hmmm, jeśli nie robiłeś nic dziwnego na komputerze to wg mnie mogą to być wirusy.
Wykonaj raport.

Przeniosłem koledze temat do działu Bezpieczeństwo…

sry pomogło przywracanie systemu.

Byleby zaraz nie powróciło.

Sorry ze tak pisze ale ja tak mam że mam białe ikony i nie umiem tego zmienić jak klikam, to wychodzi mi(Jak chcesz otworzyć ten plik?)

a jakie rozszerzenie się zrobiło tych plików? Pewnie zaszyfrowane :wink: