Nie mogę uruchomić komputera-nawet w awaryjnym

Wczesniej już tak bywało,że sam się resetował ale właczał się i działał.Teraz padł kompletnie.Podaje kody błędów:

0x00000024

0x00190203

0x81FDC598

0xC0000102

0x00000000

Mam info,żeby odinstalować programy do defragmentacji dysków(mam 0&0Defrag i problem z odinstalowaniem bo potem nie można zainicjować przystawki),programy antywirusowe(NOD32),tworzenia kopii zapasowych(nie mam,jedynie jv16PowerTools 2005),sprawdzić konfig dysku twardego(czy nie jest uszkodzony)+aktualizację sterów.

Nie mogę nic kompletnie zrobić bo nawet w awaryjnym jest ekran stopu!

Bardzo proszę o pomoc bo komp pilnie potrzebny i nie wiem czy mam lecieć do serwisu czy sama dam radę coś z tym zrobić.

Sama nie dasz rady wiec polecam udanie sie do serwisu.

format jak coś a na przyszłość

http://www.pandasoftware.com/activescan … ncipal.htm

A próbowałaś reinstalki systemu ?

Można by też spróbować odpalić z płytki chekdisk.

Proszę o sugestie co konkretnie mam zrobić(dam radę tylko prosze o konkrety).Nie chcę robić formatu(był robiony 2 miesiace temu),na dysku mam ważne dokumenty,których nie mogę stracić.

Prosze o pomoc :!:

dysk mozesz dać do znajomego jak nie ma wirusów, skopiowac dane i format

Nie mam teraz mozliwości skorzystać z innego kompa.Może jest jakaś alternatywa?

w którym momencie sie resetuj czy wyłancza :?:

sprawdz to http://support.microsoft.com/kb/307545/pl, ale zanim cokolwiek zrobisz to prosze napisz co sie dzieje z kompem w do którego momentu sie łąduje :!:

Wyleciała partycja systemowa-próbując naprawy z CD mam takie info:C:Partycja1(Nieznane) 2003MB (2000MB wolnych).Jaka może byc przyczyna takiego stanu rzeczy?

Teraz to nie wiem co robić-kolega mówi,że nie mogę zdjąć tylko tej jednej,że trzeba obie.Martwi mnie to bo na drugiej tez mam ważne pliki.Na razie robiłam format koledze i nie zajmowałam się swoim kompem,w zasadzie to już go odstawiłam,bo mnie denerwuje.Prosze jednak o rady jak się zabrać do dzieła. :roll:

Nie musisz “zdejmować” (czyt. formatować) drugiej, a mam bardzo dziwne spostrzeżenie, że chyba… dysk C Ci się… sformatował.

Już wszystko ok,zrobiłam format.

@Jagodka szkoda ze tak szybko sie podałaś i zastosowałaś format C: :frowning:

Trudno, jakoś przeżyję utratę danych.Już nie miałam nerwów bo ten sam problem miał kolega i robiłam formaty na dwóch kompach,mam dość.Ciekawa sprawa bo niby jest ok ale…dwa razy znów mi sie komp wyłaczył,bez ekranu stopu tym razem i mam takie info:

12 kwietnia 2006 Applicatio n Hang Aplikacja zawieszająca IEXPLORE.EXE, wersja 6.0.2900.2180, moduł zawieszenia hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000.

Co jest?Czy to dlatego,że usunęłam tylko jedną partycję,tę systemową a druga została tak jak była?Ktoś sugerował mi właśnie,że zdjąć trzeba obie.Miałam cały czas (przed formatem)ekran stopu i nie mogłam nic z tym zrobić,nawet wejść w awaryjny,dziwne,że kolega tak samo-czyżby jakiś dziwny zbieg okoliczności?Chciałabym znać przyczynę.Teraz nie wiem co z tym powyższym "kwiatkiem"zrobić-proszę o rade.

Zazwyczaj komunikaty takie związanie są z obecnością, lub działaniem szkodników. Ale ty jesteś po formacie, chodż radze upewnić się ze czy aby napewno system jest czysty.

Skanowałam wszystkim co możliwe i jest czysto.Teraz włączając- znów to samo ale zauważyłam,że jak lekko "stuknę"w komp to się włącza…wyglada na to jakby coś z zasilaniem(ale co?)-kabel?Nie mam pojęcia :o

Na wszelki wypadek wklejam log(sorry,że tutaj,ale dotyczy tego tematu,proszę ewentualnie przenieść do działu z logami)

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 08:37:27, on 2006-04-13

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

D:\INSTALKI\EWIDO\security suite\ewidoctrl.exe

D:\INSTALKI\EWIDO\security suite\ewidoguard.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\Program Files\Alcatel\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe

D:\INSTALKI\AutoConnect\AutoConnect.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe

C:\PROGRA~1\Magentic\bin\MgApp.exe

D:\INSTALKI\Opera.exe

D:\INSTALKI\HijackThis\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4EFB-9B51-7695ECA05670} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [SpeedTouch USB Diagnostics] "C:\Program Files\Alcatel\SpeedTouch USB\Dragdiag.exe" /icon

O4 - HKLM\..\Run: [KAVPersonal50] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kav.exe" /minimize

O4 - HKCU\..\Run: [AutoConnect] D:\INSTALKI\AutoConnect\AutoConnect.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [Magentic] C:\PROGRA~1\Magentic\bin\Magentic.exe /c

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Reader\reader_sl.exe

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{9B45DB7E-ED4C-42A8-B023-D73A2E90A253}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: ewido security suite control - ewido networks - D:\INSTALKI\EWIDO\security suite\ewidoctrl.exe

O23 - Service: ewido security suite guard - ewido networks - D:\INSTALKI\EWIDO\security suite\ewidoguard.exe

O23 - Service: kavsvc - Kaspersky Lab - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kavsvc.exe

O23 - Service: TuneUp WinStyler Theme Service (TUWinStylerThemeSvc) - TuneUp Software GmbH - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2004\WinStylerThemeSvc.exe

Log jest czysty.

Sprawdź rzeczywiście styki, itd.

start-> uruchom-> sfc /scannow

start-> uruchom-> iexplore /rereg

Znalazłam przyczynę(przynajmniej tak mi się wydaje)- wyłączanie się komputera ma związek z portem USB-na razie mam tylko modem Neostrady(Thompson speedtouch)podłączony do USB i nic więcej bo po formacie drukarki jeszcze nie zainstalowałam.Co z tym można zrobić?-czy to modem czy coś z portem?

Nie da rady nic stwierdzić bez doświadczeń - jesli wypniesz modem a podepniesz co innego (choćby te drukarke) i komp sie nie zawiesi a i sprzęt bedzie działał tzn że usb jest ok czyli modem. Można jeszcze podmienić modem i zobaczyć ale z tym przypuszczam trudniej będzie? :slight_smile:

PS jeszcze jest kwestia softu albo konfliktów sprzętowych. Mi kiedyś kabelek usb do komórki powodował że komp modemu neo w ogóle nie wykrywał. Musiałem uzywać albo tego albo tego, naraz się nie dało.

Jagodka

Widze,ze nie posluchalas mojej rady. Juz czwarty dzien rozwiazujesz swoj problem. A nie pomyslalas, ze przyczyna moze byc uszkodzenie podzespołu (np. dysk twardy) ? Tylko serwis ma takie mozliwosci aby to sprawdzic. Zwlaszcza,ze to sie dzieje od dawna jak napisalaś.