Nie mogę uruchomić komputera po zmianie podzespołów

Witam, zakupiłem ostatnio nowe podzespoły: płyta główna msi z390 tomahawk, procesor i7 9700k, ram hyperx 2x8 gb 3200mhz RGB, chłodzenie bquiet dark rock pro 4. Reszta podzespołów które już miałem we wcześniejszej konfiguracji to: zasilacz bquiet 550w, dysk ssd goodram iridium pro 240gb, hhd 1tb, obudowa armis ar7x tg rgb. Dyski nie są sformatowane, na ssd jest zainstalowany windows10. Po złożeniu komputera napisałem przycisk Power po czym komputer uruchomił się, pojawił sie ekran ładowania plyty glownej (CONQUER THE BATTLEFIELD) kołko ładowania po paru sekundach zacielo sie i dalej komputer nie reagowal. Za drugim włączeniem komputera znowu pojawił się ten sam ekran ładowania tyle, że jeszcze pisalo “Przygotowywanie do automatycznej naprawy” i znowu kółko się zatrzymało. Proszę szybko o pomoc!!

Reinstalka Windowsa.

Całkowita wymiana podzespołów wiąże się z koniecznością naprawy systemu lub ponownego zainstalowania. Kwestie sterowników itp. W nielicznych przypadkach, np. wymieniając procesor w ramach jednej rodziny lub dokładając Ram system wstanie grzecznie bez narzekania.

Sprawdź poprawność zainstalowania chłodzenia na procesorze (pasta, docisk, prąd).
Z tego, co opisujesz komputer się zawiesza podczas ładowania systemu, więc równie dobrze może to być problem systemowy. Przeinstaluj Windowsa.

Zmieniłeś płytkę główną, procesor i RAM. Windows i jego sterowniki dostały szoku. Reinstalacja systemu. Niestety płyta główna zmieniła się, a to może nie pozwolić na uruchomienie systemu (naprawa z obrazu ani autonaprawa raczej nic nie zdziałają).

Jeśli wcześniej komp nie chodził na AMD ale na Intelu (jedna albo dwie generacje do tyłu) to można jeszcze spróbować trybu awaryjnego.

Spróbuj tych rozwiązań tyle że z płyty instalacyjnej po wybraniu zamiast Zainstaluj teraz , opcji Napraw komputer
https://www.download.net.pl/jak-naprawic-blad-komputer-nie-zostal-poprawnie-uruchomiony-w-windows-8-81-i-10/n/9723/

Złożenie komputera, to nie bajka dla dzieci. Trzeba mnóstwo czyszczenia styków i starannnego wpinania.

Lepiej jak chłodzenie jest mocniej czy słabiej przykrecone? A jeśli chodzi o reinstalke Windowsa no to robiłem tak że mam na pendrive instalke w boot zmieniam tak aby USB był pierwszy a drugi dysk na którym chce to zainstalować lecz i tak to nic nie daje bo jak wcześniej wspominałem komputer sie ścina już na ekranie ładowania płyty głównej.

pasta termoprzewodząca pod chłodzeniem jest?

1 polubienie

Jest

Poluzowalem troche chlodzenie i jest nadzieja za 1 razem po włączeniu był czarny ekran i pisało return coś tam coś Press a Key, za drugim jak jeszcze bardziej poluzowalem kółko się zaczęło Ale po chwili wyskoczył Blue screena "your pc ram info a problem and needs to restart. We’ll restart for you.

wypnij dyski, zostaw sam pendrive

upewnisz się wtedy czy instalka jest dobrze przygotowana

Narazie znowu dzieje się to co za 1 razem

Teraz jak odkrecilem całkiem śrubki od chłodzenie i po prostu stoi na tym procku to się niby to kółko zaladowalo i jest tylko te logo płyty głównej

Za drugim razem znowu sie scielo i wyskoczył bluescreen

Wydaje mi się że dzieje się tak dlatego że źle jest przeprowadzona pasta. Na instrukcji było żeby rozprowadzić ją tak na krzyż i chyba nie było to dobre

Sprawdzilem ta pastę Ale była w miarę dobrze rozpowadzona

sprawdziłeś tego pendrive?

jesteś pewien instalki na 100%?

Instalką narazie się nie przejmuje bo nie mogę w ogóle nic zrobić tylko przejść do biosu

to zacznij się przejmować, bo wszystko wskazuje na to, że pendrive jest źle przygotowany i komputer z niego się nie bootuje