Nie mogę uruchomić komputera!


(Apiastun) #1

Od pewnego czasu nie moge odpalic swego komputera. Sprawdzałem zasilacz jest ok! Po naciśnięciu "Power" w miarę zachowuje sie normalnie: wyskakuje tabliaca z wyborem sposobu uruchomienia. Zaznaczam "w trybie normalnym" ukazuje się ekran "Windows" i po 2 sekundach resetuje się samoczynnie. Proszę o pomoc. Z góry dziekuję. [-o<


(mati75) #2

jaki zasilacz? jakie odzespoły? Mniejszej czcionki się nie dało!


(Cosik Ktosik) #3

Przywróć system do czasów sprzed awarii.

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP


(Lukaszalewski) #4

Ale z taką czcionką w temacie to szczerze wątpię by ktoś pomógł- nic nie widać!


(Patrykss12) #5

U mojej cioci było tak samo teraz jest troche lepiej bo wyczyściłem jej dysk C bo miała wolne tylko 23mb a windows xp potrzebuje przynajmniej 750mb.I chyba bedziesz musiał tak jak ja jej postawić sobie nowy system.


(Blotny) #6

Nie zgodzę się z tym. Mój WIndows XP radził sobie przez ok. 0,5h z ok. 1mb (używałem programu graficznego, który tworzył pliki tymczasowe, zrobił ich aż 2gb). Choć oczywiście nie zalecam takich eksperymentów, bo może się to mimo wszystko źle skończyć.

A co do płyty: rozwiązanie dziwne, ale się zdaża. Mój kolega na komputerach nie znał się wcale i jak coś nie szło to "uderzał" w obudowę. I jak coś dalej nie szło to do serwisu, wydał na to majatek. Gdy pewnego dnia chciał uruchomić komputer, wystąpił problem podobny do Twojego. Okazało się, że pękła płyta główna.