Nie mogę uruchomic komputera

(system) #1

Witam

mój problem polega na tym ze uruchamiam komputer,wętylatory sie kręca dysk i procesor działaja ale dioda monitora miga tak jak bym komputer nie byl uruchomiony.... co moze byś tego powodem zanim to sie stał rozkręciłem komputer aby go wyczyścić...

(Danielm86) #2

Zobacz, czy dobrze wtyczkę wsadziłeś do jednostki jak i do monitora. Wyjmij i wsadz kartę graficzną do slotu :wink:

(system) #3

ciągle zdnej reakcji komputer wciąż chodzi a dioda monitora miga....

-- Dodane 07.05.2009 (Cz) 15:24 --

jeszcze zauważyłem ze czerwona i zielona dioda na komputerze sie święca ciągle... jeśli to ma jakieś znaczenie

-- Dodane 07.05.2009 (Cz) 15:47 --

czytałem na innym forum, ze to moze być płyta główna...czy to możliwe??

-- Dodane 07.05.2009 (Cz) 15:50 --

czytałem na innym forum, ze to moze być płyta główna...czy to możliwe??

(Jjoasz) #4

alez zadnego - masz, plyte glowna i proca... :roll:

rozbierz wszystko i zloz od nowa, moze radiator nie przylega dobrze lub ramy zle wsadzone :puknij: - jesli dalej nie odpala, to zloz na stole konfiguracje minimalna - jeden: hdd, ram, video/dzwiek z mobo lub tylko gpu

(ak6) #5

Sprawdź też kondensatory na płycie głównej, czy nie są wylane lub wypukłe.

http://elportal.pl/index.php?module=Con ... y&ceid=151

(Tuptusallegro) #6

Witam,

nie chcę tworzyć prawie identycznego tematu więc mam pytanie co zrobić kiedy komputer nie daje żadnego znaku życia kiedy próbuję go włączyć wszystkie elementy wydaja się być w zupełności sprawne jedyne co można zauważyć to to że kondensator przy styku od powera się grzeje. Z góry dziękuję ślicznie za wszystkie odpowiedzi :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

(Dranek Ak) #7

powodów może być kilka. Ale ja stawiam na procka bądź płyte główną lub zasilacz. Weź części do kumpla i posprawdzaj

(Tuptusallegro) #8

zasilacz jeszcze dziasiaj niepotrzebnie kupiłam nowy bo ani z tym ani z tamtym nie działa nic

(Kerujan16) #9

Może to przez kartę graficzną. Jak masz zintegrowaną na płycie głównej to podepnij ale wcześniej wyjmij ze slotu kartę a jak niemasz zintegrowanej to sobie załatw inną od kogoś i podepnij. Może to być przez nią ja tak miałem bo mi się karta przegrzała

(Blotny) #10

Skoro wszystko się kręci i lampki migają. Czy jest dźwięk BIOS, takie pip na początku? I jaka karta graficzna?

(Dranek Ak) #11

jeśli komputer jest martwy to co ma do tego karta grafiki? Zminimalizuj komputer tzn, zostaw tylko grafe, kostke ram, dysk i procka. Jak na moje procek poszedł....