Nie moge uruchomić komputera

Witam … Mam problem z uruchomieniem komputera . Wszystkie wiatraki, działają karta graficzna się zagrzewa tak jakby wszystko pracowało ale ekran jest czarny i nic więcej się nie dzieje .

Proszę o pomoc.

Problem powstał gdy przez przypadek lekko szarpnąłem myszką.Z góry dziękuje za pomoc…

Sprawdziłeś kabel monitora, czy jest dobrze podpięty do karty graficznej.

Przy starcie systemu jakie sygnały się pojawiają?

Kabel jest sprawny po dla pewności przetestowałem 3 monitory (każdy miał swój kabel) a teraz z niego korzystam podłączając go do innego komputera.

Sygnały to tak: odłos czytnika dysku twardego i napędów cd/dvd (speaker nie wydaje dźwięku choć wcześniej wydawał… przed zepsuciem)

Dodane 17.11.2010 (Śr) 20:16

zapomniałem dodać karta graficzna jest wintegrowana do płyty głównej model : nivida geforce 8200

Zresetuj bios.Wyjmij baterie z płyty głównej na ok 20min.

Prawdopodobnie musisz dokonać resetu biosu w zależności od płyty głównej wyjmujesz na 10, 20 czy nawet 30 minut baterie, Na każdej płycie głównej znajduje się 3 Volt-owa bateria wielkości monety 1 zł., której zadaniem jest zachowanie aktualnych ustawień BIOS-u po resecie biosu będą ustawienia fabryczne później trzeba tylko ustawić bios tak jak był, Wyciągamy baterię na co najmniej 30 minut. Po tym czasie wkładamy baterię z powrotem na swoje miejsce i włączamy komputer. Ot cała filozofia.

Sprawdź na innej myszce, może mysz uszkodzona lub źle wsadzona wtyczka do gniazda np PS2 - często piny się wyginają i robią zwarcie - sprawdź.

wyciągnołem

ale mam pytanie czy moge tam włożyć karzdą 3 voltówke (bo w wadze mam taką samą i kdy włożyłem tą z komputera to nie działała a gdzy włozyłem tą drugą to działała moze bateria sie zepsuła?)

Baterie są identyczne kropka w kropke

Niespotkałem się z przypadkiem że bateria się zepsuła. Może jednak to możliwe jak baterie są takie same to powinno być ok ;D

niestety nie pomogło

A czy to jest “składany” czy kupiony normalnie w sklepie komputer ? Dobra rada: Jeżeli nie znamy się za bardzo na komputerach, to składanie ich (a jeżeli jest już po fakcie to problem związany z niemożliwością odpalenia złożonego przez nas komputera) zostawmy komuś, kto się na komputerach choć trochę zna. Ciągle powtarzam, że składanie komputera to coś więcej niż klocki - i to, że coś fizycznie pasuje, nie znaczy, że jest dobrze podpięte i tak dalej.

Dodane 19.11.2010 (Pt) 0:21

Jeżeli monitor dalej nam się nie uruchamia, odłączmy wszystkie elementy takie jak dyski, napędy, zbędne karty rozszerzeń etc. i pozostawmy tylko płytę główną z procesorem, kartą graficzną i jedną kością pamięci (oczywiście do zestawu podpięty zasilacz i monitor). Ponownie spróbujmy uruchomienia. Jeżeli obraz na monitorze się nie pojawi, spróbujmy znów kilka razy poprzekładać kość pamięci (lub włożyć inną, o ile taką mamy) oraz zresetować BIOS. Jeżeli wreszcie komputer odpali, podpinajmy kolejno elementy, które wcześniej odpięliśmy i kolejno po podpięciu każdego próbujmy komputer uruchomić - aż dojdziemy do tego, co powodowało problem. Może się też zdarzyć tak, że podepniemy wszystko i komputer się uruchomi - wtedy cóż, problem z głowy.