Nie moge uruchomić komputera


(Lalus2009) #1

Witam .. Mam problem z uruchomieniem komputera . Wszystkie wiatraki, działają karta graficzna się zagrzewa tak jakby wszystko pracowało ale ekran jest czarny i nic więcej się nie dzieje .

Proszę o pomoc.

Problem powstał gdy przez przypadek lekko szarpnąłem myszką.Z góry dziękuje za pomoc..


(Masters87) #2

Sprawdziłeś kabel monitora, czy jest dobrze podpięty do karty graficznej.

Przy starcie systemu jakie sygnały się pojawiają?


(Lalus2009) #3

Kabel jest sprawny po dla pewności przetestowałem 3 monitory (każdy miał swój kabel) a teraz z niego korzystam podłączając go do innego komputera.

Sygnały to tak: odłos czytnika dysku twardego i napędów cd/dvd (speaker nie wydaje dźwięku choć wcześniej wydawał.. przed zepsuciem)

-- Dodane 17.11.2010 (Śr) 20:16 --

zapomniałem dodać karta graficzna jest wintegrowana do płyty głównej model : nivida geforce 8200


(Ciuci) #4

Zresetuj bios.Wyjmij baterie z płyty głównej na ok 20min.


(piotr34.) #5

Prawdopodobnie musisz dokonać resetu biosu w zależności od płyty głównej wyjmujesz na 10, 20 czy nawet 30 minut baterie, Na każdej płycie głównej znajduje się 3 Volt-owa bateria wielkości monety 1 zł., której zadaniem jest zachowanie aktualnych ustawień BIOS-u po resecie biosu będą ustawienia fabryczne później trzeba tylko ustawić bios tak jak był, Wyciągamy baterię na co najmniej 30 minut. Po tym czasie wkładamy baterię z powrotem na swoje miejsce i włączamy komputer. Ot cała filozofia.


(JNJN) #6

Sprawdź na innej myszce, może mysz uszkodzona lub źle wsadzona wtyczka do gniazda np PS2 - często piny się wyginają i robią zwarcie - sprawdź.


(Lalus2009) #7

wyciągnołem

ale mam pytanie czy moge tam włożyć karzdą 3 voltówke (bo w wadze mam taką samą i kdy włożyłem tą z komputera to nie działała a gdzy włozyłem tą drugą to działała moze bateria sie zepsuła?)

Baterie są identyczne kropka w kropke


(Al0ne0) #8

Niespotkałem się z przypadkiem że bateria się zepsuła. Może jednak to możliwe jak baterie są takie same to powinno być ok ;D


(Lalus2009) #9

niestety nie pomogło


(piotr34.) #10

A czy to jest "składany" czy kupiony normalnie w sklepie komputer ? Dobra rada: Jeżeli nie znamy się za bardzo na komputerach, to składanie ich (a jeżeli jest już po fakcie to problem związany z niemożliwością odpalenia złożonego przez nas komputera) zostawmy komuś, kto się na komputerach choć trochę zna. Ciągle powtarzam, że składanie komputera to coś więcej niż klocki - i to, że coś fizycznie pasuje, nie znaczy, że jest dobrze podpięte i tak dalej.

-- Dodane 19.11.2010 (Pt) 0:21 --

Jeżeli monitor dalej nam się nie uruchamia, odłączmy wszystkie elementy takie jak dyski, napędy, zbędne karty rozszerzeń etc. i pozostawmy tylko płytę główną z procesorem, kartą graficzną i jedną kością pamięci (oczywiście do zestawu podpięty zasilacz i monitor). Ponownie spróbujmy uruchomienia. Jeżeli obraz na monitorze się nie pojawi, spróbujmy znów kilka razy poprzekładać kość pamięci (lub włożyć inną, o ile taką mamy) oraz zresetować BIOS. Jeżeli wreszcie komputer odpali, podpinajmy kolejno elementy, które wcześniej odpięliśmy i kolejno po podpięciu każdego próbujmy komputer uruchomić - aż dojdziemy do tego, co powodowało problem. Może się też zdarzyć tak, że podepniemy wszystko i komputer się uruchomi - wtedy cóż, problem z głowy.