Nie mogę uruchomić komputera

(Olaf11 09) #1

Wczoraj komputer został wyłączony "z buta"(przez gwałtowne odłączenie prądu) i od tamtej pory nie da się go uruchomić. Za każdym razem się resetuje. Sprawdzałem wszystkie tryby uruchomienia i zawsze kończy się tak samo. Musiałem wyłączyć automatyczne uruchamianie się po awarii systemu, bo nie byłem w stanie odczyta blue screenu. Blue screen mówi: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME *** STOP: 0x000000ED (0x8A542900, 0xC0000006, 0x00000000, 0x00000000)

Podsiadam Windowsa XP Professional. Co powinienem w tej sytuacji zrobić ?

(Spandau) #2

Zobacz ten temat http://support.microsoft.com/kb/297185/pl

oczywiście przy użyciu konsoli odzyskiwania windows.

(Piotrkijak) #3

Przerabiam już taki przypadek. System kwalifikuje się do ponownej instalacji.

(Olaf11 09) #4

Jak mam to zrobić, skoro nie mogę dostać się do niczego poza BIOSem?

(Piotrkijak) #5

Normalnie, wchodzisz w bios, wkładasz płytę z Windowsem, ustawiasz start z cd, zapisujesz zmiany, kiedy wyświetli się komunikat wciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z cd wciskasz np. enter, czekasz aż zostaną załadowane pliki instalatora, wciskasz enter, potem f8, następnie esc, następnie jeżeli masz system na c: wciskasz enter, potem wciskasz c, strzałką w dół przechodzisz na formatowanie przy użyciu NTFS(nie NTFS szybkie, bo jest mniej dokładne to po pierwsze, a po drugie nie sprawdza partycji pod kątem błędów). Dalej już opisywać nie będę, ponieważ dalej wystarczy tylko poczekać aż się skopiują pliki i komp ma ruszyć z HDD czyli nie wciskasz dowolnego klawisza, a potem do końca instalacji już klikasz dalej.

(Patryk Figlarz) #6

Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ sektor rozruchowy dysku. Najszybszym rozwiązaniem będzie naprawa systemu lub reinstalacja dla mniej zorientowanych w temacie. :wink:

(Spandau) #7

Zanim zrobisz to co niektórzy Ci tutaj piszą zobacz sobie ten temat http://www.fixitpc.pl/topic/5529-system ... ot-volume/ Jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz.