Nie mogę uruchomić komputera

Dobry wieczór. Wczoraj grałem normalnie na komputerze, dziś przy próbie jego włączenia zaświeciła się na ułamek sekundy dioda i dalej nic nie ruszyło. Otworzyłem więc komputer, wyjąłem RAM, oczyściłem, solidnie włożyłem na miejsce. Po tym zabiegu komputer włączył się, jednak nie było słychać klasycznego “pipnięcia”, nic nie było na ekranie monitora, komputer chwile chodził i się wyłączył. Wydawał przy tym bardzo dziwne dźwięki.
Wstawiłem filmik na yt jak to wszystko wyglada i brzmi. Czy może być to zasilacz? https://youtu.be/zqdzg3tknOw
Pozdrawiam.komputer

Wygląda mi to na niedziałanie BIOSu. Wyjmij baterię biosu z płyty głównej i zmierz jej napięcie multimetrem albo normalnym woltomierzem. Jeśli napięcie będzie w okolicach 0,5 - 1,5 V to bateria jest rozładowana. Wymień i spróbuj ponownie. Napisz później o rezultatach. A i pamiętaj, gdy wyjmiesz baterię BIOSu, to BIOS się zresetuje. Dlatego po wymianie baterii, wejdź do biosu i ustaw sobie priorytety bootowania, data, godzina itd.

Bateria służy tylko do przechowywania konfiguracji i czasu. BIOS powinien działać bez lub z uszkodzoną baterią tylko po prostu z każdym uruchomieniem będzie się resetować do domyślnych ustawień.

Problemem (zapewne) jest brak poprawnego zakończenia testu POST przez któryś z elementów komputera.

@montoya sprawdź co się stanie jeśli spróbujesz uruchomić komputer bez pamięci RAM lub jeśli masz więcej niż jedną kość, przetestuj każdą z osobna. Natomiast te dziwne dźwięki to cd-rom. Możesz go odłączyć na czas rozwiązywania problemów.

No miałem przypadek, że przez rozładowaną baterię biosu nie włączał się komp. Więc rzeczywiście może się komputer włączyć ale niekoniecznie. Warto sprawdzić każdą możliwość

1 polubienie