Nie moge uruchomic laptopa

Witam. Mam takie problem gdyz nie moge uruchomic laptopa.Wlanczam go pojawia sie taki malutki prostokacik bialy w prawym gornym rogu i on tak sobie tam miga.Laptop sie nie wlacza. Dzis rano go wlaczylam jakos mi sie udalo bo to mi sie dzis tak pierwszy raz zdarzylo i sie wlczyl a teraz go nie moge wlaczyc. Wlaczalam go chyba z 7 razy i nic restartowalam i od nowa raz wyszkoczylo jakies okienko czy chce naprawic dyzk czy cos takiego i dalam tak kazal czekac okolo godziny i jak sie zakoc=nczylo to ze sie uruchomi juz normalnie pisalo i co i nic nie urchomil sie.Co jest powodem dodam ze jest bardzo zaladowany i starsznie sie szybko sie przegrzewa po 15 minutach jest juz od spodu caly goracy.Pomozecie bo mam tam rozne pliki ktorych nie chce starcic.

Jeżeli laptop się przegrzewa to możliwe, że już doszło do uszkodzenia dysku, dlatego też możesz mieć problemy z jego uruchamianiem. Skoro wiesz, że się mocno przegrzewa, to zrobiłeś błąd, że nie zainwestowałeś np. w podstawkę z wiatrakami. Teraz musisz zrobić kopię plików zanim się wyłączy i nie trzymać tam ważnych rzeczy bez kopii zapasowej. Ponadto zainwestuj w podstawkę chłodzącą, a jeżeli to nie pomoże to próba reinstalacji systemu, w najgorszym wypadku wymiana dysku twardego.

Jeśli się przegrzewa tak szybko to albo padł wiatraczek albo kurz i inne ustrojstwa uniemożliwiają odprowadzenie nadmiaru ciepła, proponuję spróbować wyczyścić, jeśli to problem to zainwestować przynajmniej w sprężone powietrze.

Stawiam na problem z dyskiem. Mój kolega miał coś podobnego i musiał wymieniać dysk.