Nie moge uruchomic laptopa

(Patrycja3900) #1

Witam. Mam takie problem gdyz nie moge uruchomic laptopa.Wlanczam go pojawia sie taki malutki prostokacik bialy w prawym gornym rogu i on tak sobie tam miga.Laptop sie nie wlacza. Dzis rano go wlaczylam jakos mi sie udalo bo to mi sie dzis tak pierwszy raz zdarzylo i sie wlczyl a teraz go nie moge wlaczyc. Wlaczalam go chyba z 7 razy i nic restartowalam i od nowa raz wyszkoczylo jakies okienko czy chce naprawic dyzk czy cos takiego i dalam tak kazal czekac okolo godziny i jak sie zakoc=nczylo to ze sie uruchomi juz normalnie pisalo i co i nic nie urchomil sie.Co jest powodem dodam ze jest bardzo zaladowany i starsznie sie szybko sie przegrzewa po 15 minutach jest juz od spodu caly goracy.Pomozecie bo mam tam rozne pliki ktorych nie chce starcic.

(Musak28) #2

Jeżeli laptop się przegrzewa to możliwe, że już doszło do uszkodzenia dysku, dlatego też możesz mieć problemy z jego uruchamianiem. Skoro wiesz, że się mocno przegrzewa, to zrobiłeś błąd, że nie zainwestowałeś np. w podstawkę z wiatrakami. Teraz musisz zrobić kopię plików zanim się wyłączy i nie trzymać tam ważnych rzeczy bez kopii zapasowej. Ponadto zainwestuj w podstawkę chłodzącą, a jeżeli to nie pomoże to próba reinstalacji systemu, w najgorszym wypadku wymiana dysku twardego.

(Quigonmaster) #3

Jeśli się przegrzewa tak szybko to albo padł wiatraczek albo kurz i inne ustrojstwa uniemożliwiają odprowadzenie nadmiaru ciepła, proponuję spróbować wyczyścić, jeśli to problem to zainwestować przynajmniej w sprężone powietrze.

(trubul.as999) #4

Stawiam na problem z dyskiem. Mój kolega miał coś podobnego i musiał wymieniać dysk.