Nie moge uruchomić laptopa

(magdamr) #1

Witam

Stało sie coś strasznego NIe moge uruchomić laptopa po jego włączeniu jest ekran dell a potem star windows i koniec szary ekran i nic. PO jego ręcznym włączeniu pytanie czy uruchomic komputer normalnie czy jakoś naprawczo - rekomendowane. Włączyłam napprwianie jest startup repair Jest napisane twój komputer jest unable to start Nastapi sprawdzenie probllemów w systemie. Skanuje skanuje Jest attempting repairs.... I nic. Teraz musze wyjsc wiec zostawiam to na skanowaniu.

Ale czy dobrze robie czy to nie wymarze mi danych . Co ja mam teraz poczac?

(Rradek22) #2

A w trybie awaryjnym próbowałaś?

trzeba by było uruchomić laptopa z partycji recovery i tam wybrać opcję naprawy... lub z płyty jak ją masz

(Veers) #3

Zostaw na skanowaniu. To może potrwać, ale w większości przypadków daje pozytywne rezultaty.

(magdamr) #4

Niestety nie mogę tez w awaryjnym (jak naciskam F8 ) są tylko opcje :

Launch startup repair (recomended) oraz Start windows normaly To pierwsze po zeskanowaniu mówi ze nie może zreperować automatycznie i wyłącza się. A normalnie komputer sie nie uruchamia szary z kursorem myszki i nic się nie dzieje.

NIe wiem co to znaczy uruchomić laptopa z partycji recovery:( Jeszcze do tego wszystko jest po angielsku. Płyty mam: operation system reinstallation dvd W7 Home Premium i drivers and utilities.

Szkoda że większość rzeczy miałam na C. Czy jest szansa je odzyskać. BO jak spróbuje zrobić coś płyty to się wszystko straci?

Jeszcze dziś normalnie korzystałam z laptopa potem go wyłączyłam a jak chciałam go włączyć już sie nie dało.

Co sie mogło stać? Mogłam coś sama przełączyć? Bo miałam problem z baterią- ładowaniem i często mi się włączał ekran i musiałam wcisnąć F1 by odpalił, Ale czasami F2 mi się włączyło może jakieś ustawienia zmieniłam:(

(Rradek22) #5

Jak chcesz odzyskać to wypalasz na pendrivie live CD linuxa i sobie przenosisz na inna partycje czy na pendriva...

Później sformatujesz dysk C i nagrasz Windowsa na nowo

(magdamr) #6

rradek jestem zielona jeśli chodzi o te kwestie. Mógłbyś mi opisać w skrócie jak to zrobić. Rozumie że ma ściągnąć z internetu live CD linuxa I klawiszem F12 uruchomić z cd lub pendriva?? Uruchomi sie tak jak normalny system że będą widziała dysk pulpit? A w ogóle to pomoże? Czy może coś innego się popsuło? Będę wdzięczna za pomoc

(Rradek22) #7

Tak jak piszesz wszystko będzie dostępne na dyskach

Ja użyłem Slaxa prosty jest... tam masz instrukcje na stronie po Polsku więc przeczytaj jak zrobić bootowalnego pendriva ze Slaxem

(magdamr) #8

JEstem na etapie nagrywaia na pendriva z pomocą tej stronki http://www.hotfix.pl/bootowalny-pendriv ... s-a370.htm Zobaczymy jak sobie poradze:) Dzięki

-- Dodane 18.11.2012 (N) 22:10 --

No nie jest to takie proste wciskam F12 wybieram cos z usb i pojawia mi sie ekran polecen find/ menu lst albo commandline reboot halt I co mam teraz zrobić?

(Rradek22) #9

Nie wiem jak tam robiłaś tego pendriva... użyj SLAXa jak pisałem... tam wystarczy bodajrze wypakować ściągniętego na pendrivie i kliknąć w 1 plik aby zrobił swoje (masz w instrukcji) i pendrive bez problemu się bootuje i startuje

(Rovou5hou) #10

Na ogół tak.

To możliwe. Dlatego jeśli cenisz swoje dane poproś o pomoc kogoś kto ma pojęcie co robi. I to zanim rozpoczniesz odzyskiwanie systemu, naprawę sektora rozruchowego itp. poważniejsze sprawy. Sama możesz co najwyżej odpalić wspomniane już LiveCD np. PartedMagic i przekopiować zawartość obecnego C: na inny nośnik.

Zdalnie to raczej pytanie do wróżki, a takie rzadko zajmują się serwisem PC.