Nie moge uruchomić laptopa

Witam

Stało sie coś strasznego NIe moge uruchomić laptopa po jego włączeniu jest ekran dell a potem star windows i koniec szary ekran i nic. PO jego ręcznym włączeniu pytanie czy uruchomic komputer normalnie czy jakoś naprawczo - rekomendowane. Włączyłam napprwianie jest startup repair Jest napisane twój komputer jest unable to start Nastapi sprawdzenie probllemów w systemie. Skanuje skanuje Jest attempting repairs… I nic. Teraz musze wyjsc wiec zostawiam to na skanowaniu.

Ale czy dobrze robie czy to nie wymarze mi danych . Co ja mam teraz poczac?

A w trybie awaryjnym próbowałaś?

trzeba by było uruchomić laptopa z partycji recovery i tam wybrać opcję naprawy… lub z płyty jak ją masz

Zostaw na skanowaniu. To może potrwać, ale w większości przypadków daje pozytywne rezultaty.

Niestety nie mogę tez w awaryjnym (jak naciskam F8 ) są tylko opcje :

Launch startup repair (recomended) oraz Start windows normaly To pierwsze po zeskanowaniu mówi ze nie może zreperować automatycznie i wyłącza się. A normalnie komputer sie nie uruchamia szary z kursorem myszki i nic się nie dzieje.

NIe wiem co to znaczy uruchomić laptopa z partycji recovery:( Jeszcze do tego wszystko jest po angielsku. Płyty mam: operation system reinstallation dvd W7 Home Premium i drivers and utilities.

Szkoda że większość rzeczy miałam na C. Czy jest szansa je odzyskać. BO jak spróbuje zrobić coś płyty to się wszystko straci?

Jeszcze dziś normalnie korzystałam z laptopa potem go wyłączyłam a jak chciałam go włączyć już sie nie dało.

Co sie mogło stać? Mogłam coś sama przełączyć? Bo miałam problem z baterią- ładowaniem i często mi się włączał ekran i musiałam wcisnąć F1 by odpalił, Ale czasami F2 mi się włączyło może jakieś ustawienia zmieniłam:(

Jak chcesz odzyskać to wypalasz na pendrivie live CD linuxa i sobie przenosisz na inna partycje czy na pendriva…

Później sformatujesz dysk C i nagrasz Windowsa na nowo

rradek jestem zielona jeśli chodzi o te kwestie. Mógłbyś mi opisać w skrócie jak to zrobić. Rozumie że ma ściągnąć z internetu live CD linuxa I klawiszem F12 uruchomić z cd lub pendriva?? Uruchomi sie tak jak normalny system że będą widziała dysk pulpit? A w ogóle to pomoże? Czy może coś innego się popsuło? Będę wdzięczna za pomoc

Tak jak piszesz wszystko będzie dostępne na dyskach

Ja użyłem Slaxa prosty jest… tam masz instrukcje na stronie po Polsku więc przeczytaj jak zrobić bootowalnego pendriva ze Slaxem

http://www.slax.org/

JEstem na etapie nagrywaia na pendriva z pomocą tej stronki http://www.hotfix.pl/bootowalny-pendriv … s-a370.htm Zobaczymy jak sobie poradze:) Dzięki

Dodane 18.11.2012 (N) 22:10

No nie jest to takie proste wciskam F12 wybieram cos z usb i pojawia mi sie ekran polecen find/ menu lst albo commandline reboot halt I co mam teraz zrobić?

Nie wiem jak tam robiłaś tego pendriva… użyj SLAXa jak pisałem… tam wystarczy bodajrze wypakować ściągniętego na pendrivie i kliknąć w 1 plik aby zrobił swoje (masz w instrukcji) i pendrive bez problemu się bootuje i startuje

Na ogół tak.

To możliwe. Dlatego jeśli cenisz swoje dane poproś o pomoc kogoś kto ma pojęcie co robi. I to zanim rozpoczniesz odzyskiwanie systemu, naprawę sektora rozruchowego itp. poważniejsze sprawy. Sama możesz co najwyżej odpalić wspomniane już LiveCD np. PartedMagic i przekopiować zawartość obecnego C: na inny nośnik.

Zdalnie to raczej pytanie do wróżki, a takie rzadko zajmują się serwisem PC.