Nie mogę uruchomić Linux Live

A po czym poznać, że posiada środowisko graficzne?

Będzie z natury podpisane jakie DE posiada ISO.

Sciągnąłem Mint zobaczymy. Mam już wyobrażenie o robieniu Pena i samego Live. Jeszcze raz dzięki wszystkim za wkład w moją wyobraźnię Haha

Flopy disk drive - dyskietka

Miałeś ustawić USB-HDD lub USB-CDROM.

Jeśli dysk się uszkodził, Puppy też go nie zobaczy. W tym przypadku system nie ma znaczenia, żaden nie zobaczy uszkodzonego dysku. Chyba że miałeś tam Ext4 lub inny system plików, którego Windows nie obsługuje?

Ustawiłem usbhdd. Raz go widzi raz go nie widzi. Nie wiem o co chodzi. Zm.ieniam mbr na gpt. Ostatnie podejscie. Poszukałem w internecie, niektórzy ustawiają mbr inni gpt. Ten polecany się uruchamiał na gpt, jednak miał problem z zamknięciem systemu, trwało nieskończenie długo. Teraz mam mint. Zobaczymy czy będzie sprawiał kłopoty.

Nie wiem czy chesz odzyskać dane, ale takie operacje gwarantują, że na 99,99% danych już nie odzyskasz.

Co do MBR i GPT, jeśli słuchasz porad ludzi, którzy nie mają pojęcia czym różni się MBR od GPT, to gratuluję. MBR to starsze rozwiązanie. MBR w pierwszych sektorach dysku przechowuje tablicę partyji (informację ile jest partycji i jak są rozlokowane), MBR jako stare rozwiązanie ma pewne ograniczenia - maksymalnie 4 partycje, z czego tylko jedna może być partycją rozszerzoną z partycjami logicznymi. MBR ma ograniczenie dysku/partycji do maksymalnie 2TB. MBR lepiej współgra z BIOS. GPT lepiej współgra z UEFI i znosi ograniczenia MBR.

Jeśli Twoj dysk miał maksymalnie 2TB, to zabawa w zmienianie MBR na GPT i na odwrót nie ma sensu i na 99,99% straciłeś już dane.

Jeśli masz Minta, uruchom terminal i pokaż co pokazuje po podłączeniu dysku polecenie.

dmesg -T

Może chciał mieć Windows 11 pobrany z WU a nieinstalowany na siłę z ISO lub jak MCT czy asystent aktualizacji przepuści po zatwierdzeniu, że tracimy wsparcie MS i pobieranie łatek.

GPT czy MBR ustawia się w Rufusie. To chyba dotyczy pendrive. Dysk jest teraz nawet widoczny pod Windows. Nie wiem co się stało, ale winda go widzi. Taki przypadek losowy. Kolega programem windowsowym odzyskał część zdjęć.

a co ja Ci napisałem na samym początku.;