Nie mogę uruchomić przywracania systemu, wywalanie z gry podczas rozgrywki

Witam, od paru dni na moim laptopie pojawiały się BlueScreeny, teraz już to zaprzestało. Chciałem przywrócić system, ale gdy klikam w przywracanie systemu wyświetla się błąd: System Windows nie może odnaleźć pliku rstrui.exe. Upewnij się że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Dodam jeszcze, że gdy gram w grę to co pare sekund wywala mnie do pulpitu. Gdy grę ustawiam na tryb “w oknie” to co pare sekund gra się ścina. Myślę że jakiś proces to powoduje ale nie wiem jaki. Jeszcze, gdy coś tu dopisuję to co jakiś czas tak jak by inny proces się włączał, a ja muszę kliknąć ponownie aby móc cokolwiek dopisać.

Laptop: Samsung RC730

Pozdrawiam!

Przywracanie systemu nie zawsze się sprawdza,dlatego najlepiej na taką okoliczność przygotowac sobie obraz systemu.

W laptopie trzeba wywołać okno wyboru trybów uruchamiania przy starcie systemu. Trzeba wybrać naprawę systemu z recovery, a gdy nie ma recovery, to naprawę z płyty z windowsem.

Na pc, to był jeszcze inny sposób naprawy przywracania systemu. Dokładnie taki sam service pack 1 do windows 7 x64 (bo taki jest w tym laptopie) trzeba pobrać na dysk i uruchomić instalator offline jako admin. W pierwszym oknie wybrać opcję naprawy i z tej opcji podmieni, uzupełni i zarejestruje systemowe sterowniki exe i dll.

Zwykle, to brak rstrui.exe jest powodem ponownej instalacji systemu, ale naprawa z recovery może się udać, czy ten myk z ponownym instalowaniem service packa 1.

A jak tam już jest inny system, to sorry. trzeba innych kombinacji alpejskich…

A jaki system ??

Windows 7 Home Premium.