Nie mogę uruchomić slim i sddm pod FreeBSD

Wyskakuje błąd qt i że brak xcb, pomimo tego, że to zainstalowałem. Uruchamiam system na VB. Zainstalowałem według tego poradnika, jemu działa u mnie nie.

Nie znam włoskiego, ale może chociaż wspomnę, żebyś podał wersję FreeBSD i treść błędu.

System już zainstalowany FreeBSD 13, na FreeBSD 12 występował ten sam błąd więc zainstalowałem 13. Nie musisz znać włoskiego wystarczy wklepywać te same polecenia i konfigurować pliki które są w języku angielskim. Slim czy sddm się nie uruchamia pomimo, że w pliku /etc/rc.conf mam dodany wpis slim_enable=YES czy sddm_enable=YES.

 startlxqt
    -sh: startlxqt: not found
    qt.qpa.xcb: could not connect to display
    qt.qpa.plugin: Could not load the Qt platform plugin "xcb" in "" even though it was found.
    This application failed to start because no Qt platform plugin could be initialized. Reinstalling the application may fix this problem.
Availabe platform plugins are: bsdf, minimal, offscreen, vnc, xcb. Abort trap (core dumped)

Nie wiem dlaczego po 4 spacjach nie umieszcza mi kodu?

Wstaw go tak:


```
    startlxqt
    -sh: startlxqt: not found
    qt.qpa.xcb: could not connect to display
    qt.qpa.plugin: Could not load the Qt platform plugin "xcb" in "" even though it was found.
    This application failed to start because no Qt platform plugin could be initialized. Reinstalling the application may fix this problem.
Availabe platform plugins are: bsdf, minimal, offscreen, vnc, xcb. Abort trap (core dumped)
```

W treści błędu masz napisane, że xcb jest zainstalowane.

Problem jest taki, że nie potrafi się połączyć z serwerem X. Przynajmniej - moim zdaniem. Może sddm jest uruchamiane na uprawnieniach innego użytkownika, a serwer X jest na uprawnieniach root-a?

Dzięki za podpowiedzi, no ja dodałem do .xinitrc wpis exec starlxqt do zwykłego użytkownika i na nim odpalam starlxqt. Ale powinien uruchomić się wpierw menadżer logowania jak na filmiku z youtube. Z KDE Plasma na wersji FreeBSD 12 było to samo. Dodałem teraz do katalogu /root plik .xinitrc z wpisem exec startlxqt i ten sam komunikat.