Nie mogę uruchomić steam

Witam.

Nie mam pewności, czy piszę to w dobrym dziale, ale mam nadzieję, że tak.
No więc problem wygląda tak:
Chciałam sobie dziś pograć w TF2, więc odpaliłam steama, wszystko super. Chciałam ściągnąć aktualizacje, więc uruchomiłam pobieranie i odeszłam na chwilkę od laptopa. Wracam i patrzę, że nic się nie ściągnęło, pomimo dostępu do internetu, było napisane, że nie jest brak połączenia. Po jakiejś tam próbie się połączyłam, no i chciałam wznowić, ale zauważyłam, że ikonki stały się jakieś niebieskie i jedyne miejsce, gdzie mogłam przejść to były moje gry i przy wyborze, załóżmy zakładki “Sklep” i potem “Odkrywaj”, nie mogłam się tam dostać. Zamiast mnie przekierować, to powstały jakieś czarne prostokąty (?), gdzie nie przejechałam myszką. Jeśli chodzi o takie tematy, jestem kompletnie zielona. Gdzieś tam poszperałam w internecie i było napisane, że reinstall powinien pomóc. I właśnie tu pojawia się problem. Odinstalowałam, zainstalowałam, wszystko okay. Odpaliłam steama i wyskoczyło okienko do aktualizacji steama. Okay, czekam i czekam, no i nic. Nie chce się załączyć. Wchodzenie w folder steama i odpalanie za pomocą Steam.exe nie działa, jak w okienku kliknę “cancel” to nagle freeze i brak odpowiedzi. Restart laptopa nie działa, kolejny reinstall steama również. Nie wspomnę o tym, że połowy plików, które powinny być w folderze Steama, po prostu nie ma. Już nie wiem co mam robić

Pozdrawiam.

Jaki system?
Jaka specyfikacja komputera?

Szczerze? Nie mam bladego pojęcia. Jak wspominałam, jestem kompletnie zielona, nawet nie wiem gdzie to sprawdzić.

Na “Ten komputer” PPM na Właściwości, otwórz.

Panel sterowania-system i zabezpieczenia-system

Screenshot_1