Nie mogę uruchomić steam'a

Próbowałem zainstalować jeszcze raz na innym dysku i nic. Mam połączenie internetowe. Steam na chwilę pojawia się w Task Menager, zużywa ok 2 000 K i po chwili znika, zresztą tak jak MC Premium od Mojang, ale taki Epic Games Store już normalnie działa
W Komputer\Dysk lokalny ©\Program Files\Steam\Public\steambootstrapper_polish mam takie coś:

“Language” “polish”
“Tokens”
{
“SteamBootstrapper_UpdatingSteam” “Aktualizowanie %appname%…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdatingSteam” “Updating %appname%…”
“SteamBootstrapper_ElevationPrompt” “%appname% musi zostać zaktualizowany przed uruchomieniem.”
“[english]SteamBootstrapper_ElevationPrompt” “%appname% needs to self-update before launching.”
“SteamBootstrapper_ReadOnlyInstallOSX” “%appname% nie może zapisać w katalogu instalacji. Upewnij się, że nie uruchamiasz z obrazu dysku.”
“[english]SteamBootstrapper_ReadOnlyInstallOSX” “%appname% is unable to write to its folder. Make sure you’re not trying to run from the disk image.”
“SteamBootstrapper_ReadOnlyInstall” “%appname% nie może zapisać w katalogu instalacji.”
“[english]SteamBootstrapper_ReadOnlyInstall” “%appname% is unable to write to its folder.”
“SteamBootstrapper_InsufficientDiskSpace” “%appname% potrzebuje %nMegaBytes% MB wolnego miejsca na dysku do celów aktualizacji.”
“[english]SteamBootstrapper_InsufficientDiskSpace” “%appname% needs %nMegaBytes%MB of free disk space to update.”
“SteamBootstrapper_FailedManifestLoad” “Błąd wczytywania wykazu pakietu.”
“[english]SteamBootstrapper_FailedManifestLoad” “Failed to load package manifest.”
“SteamBootstrapper_FailedManifestVerify” “Błąd weryfikacji wykazu pakietu.”
“[english]SteamBootstrapper_FailedManifestVerify” “Failed to verify package manifest.”
“SteamBootstrapper_FailedManifestSave” “Błąd zapisu wykazu pakietu.”
“[english]SteamBootstrapper_FailedManifestSave” “Failed to save package manifest.”
“SteamBootstrapper_FailedPackageRead” “Błąd odczytu pakietu (%pkgName%).”
“[english]SteamBootstrapper_FailedPackageRead” “Failed to read package (%pkgName%).”
“SteamBootstrapper_CorruptPackageFile” “Uszkodzony plik pakietu (%pkgName%).”
“[english]SteamBootstrapper_CorruptPackageFile” “Corrupt package file (%pkgName%).”
“SteamBootstrapper_FailedPackageUnzip” “Błąd rozpakowania pakietu (%pkgName%).”
“[english]SteamBootstrapper_FailedPackageUnzip” “Failed to unzip package (%pkgName%).”
“SteamBootstrapper_UpdateApplyFail” “Błąd aktualizacji, przywracanie…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdateApplyFail” “Failed to apply update, reverting…”
“SteamBootstrapper_UpdateCleanup” “Czyszczenie…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdateCleanup” “Cleaning up…”
“SteamBootstrapper_UpdateCleanupFail” “Błąd czyszczenia po aktualizacji, kontynuowanie…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdateCleanupFail” “Failed to clean up after update, continuing…”
“SteamBootstrapper_UpdateFinalizeFail” “Błąd zapisu wykazu instalacji.”
“[english]SteamBootstrapper_UpdateFinalizeFail” “Failed to write installation manifest.”
“SteamBootstrapper_UpdateComplete” “Aktualizacja zakończona, uruchamianie %appname%…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdateComplete” “Update complete, launching %appname%…”
“SteamBootstrapper_UpdateChecking” “Wyszukiwanie dostępnych uaktualnień…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdateChecking” “Checking for available updates…”
“SteamBootstrapper_UpdatePrepare” “Przygotowanie do aktualizacji…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdatePrepare” “Preparing to update…”
“SteamBootstrapper_UpdateDownload” “Pobieranie aktualizacji…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdateDownload” “Downloading update…”
“SteamBootstrapper_UpdateDownloading” “Pobieranie aktualizacji (%bytes% z %size% KB)…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdateDownloading” “Downloading update (%bytes% of %size% KB)…”
“SteamBootstrapper_UpdateExtractingPackage” “Rozpakowywanie pakietu…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdateExtractingPackage” “Extracting package…”
“SteamBootstrapper_UpdateInstalling” “Instalowanie aktualizacji…”
“[english]SteamBootstrapper_UpdateInstalling” “Installing update…”
“SteamBootstrapper_InstallVerify” “Weryfikowanie instalacji…”
“[english]SteamBootstrapper_InstallVerify” “Verifying installation…”
“SteamBootstrapper_DownloadComplete” “Pobieranie zakończone.”
“[english]SteamBootstrapper_DownloadComplete” “Download complete.”
“SteamBootstrapper_NoNetwork” “%appname% musi przejść w tryb online. Sprawdź połączenie z siecią i spróbuj ponownie.”
“[english]SteamBootstrapper_NoNetwork” “%appname% needs to be online to update. Please confirm your network connection and try again.”
“SteamBootstrapper_FailedMkdir” “Nie można utworzyć katalogu %dirname%, wystąpił błąd: %errno%”
“[english]SteamBootstrapper_FailedMkdir” “Couldn’t create directory %dirname%, got error %errno%”
“SteamBootstrapper_FailedDownloadHTTPError” “Błąd pobierania: błąd http %errno%”
“[english]SteamBootstrapper_FailedDownloadHTTPError” “Download failed: http error %errno%”
“SteamBootstrapper_MoveContentDir_DestExists” “Aplikacja %appname% zmieniła miejsce zapisu zawartości gier z „~/Documents/Steam Content” na „~/Library/Application Support/Steam/SteamApps”. W pierwotnej lokalizacji znajdują się pliki gier, których aplikacja %appname% nie mogła przenieść, ponieważ istnieją już w nowej lokalizacji. Może być konieczne przeniesienie plików ręcznie lub usunięcie starych plików i ponowne pobranie gier. Czy mimo to kontynuować?”
“[english]SteamBootstrapper_MoveContentDir_DestExists” “%appname% has changed where it stores game content from ‘~/Documents/Steam Content’ to ‘~/Library/Application Support/Steam/SteamApps’. You have game files in the original location, and %appname% was not able to move the files because files already exist at the new location. You may need to move the files manually, or delete the old files and download your games again. Continue anyway?”
“SteamBootstrapper_MoveContentDir_CopyError” “Aplikacja %appname% zmieniła miejsce zapisu zawartości gier z „~/Documents/Steam Content” na „~/Library/Application Support/Steam/SteamApps”. W pierwotnej lokalizacji znajdują się pliki gier, których aplikacja %appname% nie mogła przenieść. Może być konieczne przeniesienie plików ręcznie lub usunięcie starych plików i ponowne pobranie gier. Czy mimo to kontynuować?”
“[english]SteamBootstrapper_MoveContentDir_CopyError” “%appname% has changed where it stores game content from ‘~/Documents/Steam Content’ to ‘~/Library/Application Support/Steam/SteamApps’. You have game files in the original location, and %appname% was unable to move the files. You may need to move the files manually, or delete the old files and download your games again. Continue anyway?”
“SteamBootstrapper_InstallDirNotASCII” “%appname% nie może zostać uruchomiony z folderu o ścieżce posiadającej znaki inne niż angielskie. Przeinstaluj %appname% do folderu domyślnego.”
“[english]SteamBootstrapper_InstallDirNotASCII” “%appname% cannot run from a folder path with non-English characters. Please re-install %appname% to the default folder.”
“SteamBootstrapper_PercentComplete” “%percent%%% ukończono”
“[english]SteamBootstrapper_PercentComplete” “%percent%%% complete”
“SteamBootstrapper_OK” “OK”
“[english]SteamBootstrapper_OK” “OK”
“SteamBootstrapper_Cancel” “Anuluj”
“[english]SteamBootstrapper_Cancel” “Cancel”
“SteamBootstrapper_Error_Title” “%appname% - błąd krytyczny”
“[english]SteamBootstrapper_Error_Title” “%appname% - Fatal Error”
“SteamBootstrapper_Warning_Title” “%appname% - ostrzeżenie”
“[english]SteamBootstrapper_Warning_Title” “%appname% - Warning”
“SteamBootstrapper_RunFromDiskImageOSX” “Przed uruchomieniem należy przeciągnąć %appname% do folderu Aplikacje.”
“[english]SteamBootstrapper_RunFromDiskImageOSX” “Please drag %appname% into your Applications folder before launching it.”
}

Widzę, że są tu jakieś błędy, ale nie wiem jak je naprawić.

a… jaki system, sprzęt, inne objawy jak np. reinstalka systemu, korzystanie z zewnętrzych “optymalizerów”? Ogólnie wygląda na nieudana próbe aktualizacji przez brak/zablokowanie plików na dysku.

Win7. Podczas ponownej instalacji/deinstalacji Program Steam Client Bootstrapper przestaje działać. Teraz spróbowałem zainstalować Twitch’a i się też nie uruchamia tylko pokazuje w zadaniach na chwilę i zużywa bardzo mało zasobów.

Może masz aktywną ochronę antywirusą/jakiś pakiet z firewallem+piaskownicą etc?
Powyłączaj takie programy i spróbuj.

Masz wystarczająco wolnego miejsca na C?
Uruchamiasz instalator z prawami administratora?

Masz zawirusowany komp - daj logi z FRST.

Próbowałem bez firewalla i antywirusa bez rezultatu. Trochę ponad polowa dysku jest zajęta. Próbuję z uprawenienia admina i nic.

a przywrocic system do stanu np. sprzed miesiąca jest szansa?

FRST_27-07-2019 16.37.46.txt (43,2 KB)

Addition_27-07-2019 16.37.45.txt (59,3 KB)

Logi z FRST’a

Niestety nie

Jeszcze przynajmniej Addition TXT.

Zainstalowałem teraz TLauncher do Minecrafta i normalnie mogę zalogować się przez niego do swojego konta Mojang i grać, ale Launchera od Mojanga nie mogę włączyć.
Wiecie czy może jest jakiś program który urochomi steama tak jak TLauncher włącza MC?

Czy dałoby się coś tak zrobić?

Witaj.

  1. W Chrome usuń wszystkie profile oprócz głównego
  2. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\domek\Downloads
    fixlist.txt (33,6 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.09b (Cloud DB Test) © ijuliusz.pl”
  3. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  4. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  5. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.

Odnośnie punktu 2.
Gdzie dokładnie mam umieścić ten pobrany plik?
Po wrzuceniu go do FRST i włączeniu opcji “Napraw” wyskakuje mi “Plik fixlist.txt nie został odnaleziony. Plik ten należy utworzyć w tym samym folderze w którym jest narzędzie”
Dla pewności wrzuciłem go w Pobrane i w każdy folder osobno w “Dysk Lokalny ©\FRST” i uruchomiłem opcje naprawy. Wynik taki sam
Poza tym FRST jest ciągle blokowany przez Avast’a, gdy go nie wyłączę na czas operacji i nie ma go w liście “Dodaj lub usuń program”.

Wystarczy pobrać FRST, zapisać na pulpicie, pobrać fixlist, zapisać na pulpicie, wyłączyć Avast na czas pracy.
Uruchomić FRST i kliknąć Fix/Napraw

Tak zrobiłem na początku i FRST nie może go odnaleźć.
I mam jeszcze taki problem, że gdy próbuję zaktualizować flasha i inne programy tam w ustawieniach Chromem dostaję komunikat o błędzie

1 polubienie