Nie mogę uruchomić systemu Windows XP

Witam.

Od pewnego czasu pojawił mi się problem z komputerem. System nie pokazywal żadnych alertów z błędami czy informacjami o problemach. Poprostu w ostatnich dniach zaczął się zawieszać w trakcie pracy. Wszystko stawało a dioda pracy świeciła się ciągłym światłem. Nie pomagał nawet “Alt, Ctrl, Del” - nic. Uruchamiałem kompa od nowa za pomocą resetu. Po kilkunastu takich trick’ach zaczął po restarcie pokazywać przed ponownym uruchomieniem niebieskie tło gdzie sprawdzał dyski pod kątem błędów. Za bodajże 3 razem poznajdywał jakieś błędne sektory - zrestartował sie i pojawił się na czarnym tle taki napis:

Nie mozna uruchomic systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku. W tym celu uruchom Instalatora systemu Windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz ‘r’ na pierwszym ekranie, aby rozpocząć naprawę.

…i od tamtej pory nie moge dostać się do Windows’a. Ciągle komunikat j.w… Wrzucałem płyte z systemem, dotarłem do miejsca naprawy, ale nie wiem co mam wpisywać w komendach - czego szukać, co znależć, co wpisać.

W chwili obecnej podratowałem się UBUNTU 9,10 - doinstalowałem go sobie mogąc w ten sposób ratować dane z dysków.

Co mam zrobić, czy jest jakaś możliwość abym uniknął formata Windows’a, czy da się jeszcze odratować w/w system.

Prosze o pomoc!

Instalacja naprawcza windows.

Przy pierwszym wyborze ENTER-Zainstaluj, przy drugim wyborze R-Napraw.