Nie mogę uruchomić systemu XP SP3

Nie mogę odpalić systemu XP SP3 na netbooku HP. Po włączeniu system staje na ekranie zapraszamy i koniec, tylko restart i znowu to samo. Mogę przejść jedynie na tryb awaryjny ale nie mogę nic poradzić. Avast! nic nie wykrywa, chkdsk też nie, wyłączenie wszystkiego z autostartu nie daje zmian. Problem pojawił się nagle po komunikacie z avast! o wykryciu jakiegoś robaka, niestety nie wiem jakiego. Używam netbooka, nie mam stacji cd-room. Proszę o radę.

Witam. Wydaje mi sie że, to wirus robi ci cale te zamieszanie, chyba nic nie zrobisz musisz od nowa zainstalowac winde. Bdzię najpewniej i najszybciej. Spróbuj jeszcze przeskanowac w trybie awaryjnym może pomoże, jesli nie to zrób to co ci napisalem. Pozdro.

Zobacz w kwarantannie Avasta gdzie się umiejscowił ten wirus,jaki plik zaatakował.Jeśli masz możliwość przenieś go od znajomego za pomocą pendriva.Jakiego używasz Avasta,jeśli 5 bywa nadgorliwa.Zaryzykowałbym przywrócenie tego pliku z kwarantanny.Powodzenia

Wejdz w tryb awaryjny z wierszem poleceń i powiedz na którym sterowniku Ci się zawiesza i nie czyta dalej, bo podejrzewam że o to chodzi.

Pobierz Kaspersky Rescue Disk, wypal to na płyte, przeskanuj komp.

Napisał przecież że nie ma CD. Możesz utworzyć bootowalny USB z systemem żeby przeinstalować kompa.

http://toin.pl/index.php/2009/01/31/win … pendrivea/

Sterowniki są OK. Skanowałem dysk w awaryjnym avast! 4.8 - nic nie wykryło.

Nie mogę otworzyć pliku kwarantanny a jak mi się wydaję tam może być przyczyna kłopotów ponieważ avast wykrył wirusa i przesunął pliki do kwarantanny po następnym uruchomieniu komputera jak w pierwszym poście.

Nie musisz szukać w pliku,kliknij na ikonę prawym,Uruchom Avasta,pokaże się skaner.Po jego lewej,górnej stronie jest przycisk kwarantanna.Ewentualnie zainstaluj wersję 5,tu interfejs jest przejrzysty.

Obraz można “nagrać” równie dobrze na pendrive więc to nie wielki problem jest.