Nie mogę uruchomić systemu XP SP3

(Bigus2) #1

Nie mogę odpalić systemu XP SP3 na netbooku HP. Po włączeniu system staje na ekranie zapraszamy i koniec, tylko restart i znowu to samo. Mogę przejść jedynie na tryb awaryjny ale nie mogę nic poradzić. Avast! nic nie wykrywa, chkdsk też nie, wyłączenie wszystkiego z autostartu nie daje zmian. Problem pojawił się nagle po komunikacie z avast! o wykryciu jakiegoś robaka, niestety nie wiem jakiego. Używam netbooka, nie mam stacji cd-room. Proszę o radę.

(Mariusz27 80) #2

Witam. Wydaje mi sie że, to wirus robi ci cale te zamieszanie, chyba nic nie zrobisz musisz od nowa zainstalowac winde. Bdzię najpewniej i najszybciej. Spróbuj jeszcze przeskanowac w trybie awaryjnym może pomoże, jesli nie to zrób to co ci napisalem. Pozdro.

(stalesz) #3

Zobacz w kwarantannie Avasta gdzie się umiejscowił ten wirus,jaki plik zaatakował.Jeśli masz możliwość przenieś go od znajomego za pomocą pendriva.Jakiego używasz Avasta,jeśli 5 bywa nadgorliwa.Zaryzykowałbym przywrócenie tego pliku z kwarantanny.Powodzenia

(Kacar08) #4

Wejdz w tryb awaryjny z wierszem poleceń i powiedz na którym sterowniku Ci się zawiesza i nie czyta dalej, bo podejrzewam że o to chodzi.

(Reksio009) #5

Pobierz Kaspersky Rescue Disk, wypal to na płyte, przeskanuj komp.

(Kawior1+Dobreprogramy) #6

Napisał przecież że nie ma CD. Możesz utworzyć bootowalny USB z systemem żeby przeinstalować kompa.

http://toin.pl/index.php/2009/01/31/win ... pendrivea/

(Bigus2) #7

Sterowniki są OK. Skanowałem dysk w awaryjnym avast! 4.8 - nic nie wykryło.

Nie mogę otworzyć pliku kwarantanny a jak mi się wydaję tam może być przyczyna kłopotów ponieważ avast wykrył wirusa i przesunął pliki do kwarantanny po następnym uruchomieniu komputera jak w pierwszym poście.

(stalesz) #8

Nie musisz szukać w pliku,kliknij na ikonę prawym,Uruchom Avasta,pokaże się skaner.Po jego lewej,górnej stronie jest przycisk kwarantanna.Ewentualnie zainstaluj wersję 5,tu interfejs jest przejrzysty.

(Reksio009) #9

Obraz można "nagrać" równie dobrze na pendrive więc to nie wielki problem jest.