Nie mogę uruchomić systemu

OK to tak.Gdy włączałem komputer ojciec wyłączył i włączył prąd na korkach bo coś tam robił .Ok komputer się wyłączył i gdy włączałem wyskoczyło mi coś takiego “Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM” .PROSZĘ o pomoc nie chce robić formatów co tydzień !Z góry dzięki ; )

uruchom w trybie awaryjnym i sprawdź w menadżerze urządzeń, które jest uszkodzone

Tylko ze jest problem gdy chce wejść w tryb awaryjny --> wybieram system (win xp) i wyskakuje mi to samo .Nie dałoby jakoś wejść na kompa mam tam bardzo ważne rzeczy chciałbym zgrać je na pen driva .

jest możliwość, musisz uruchomić konsolę odzyskiwania, ale najpierw spisz dokładnie jaki to plik jest bo z tego co opisałeś to nic nie wiadomo, podaj tę informację na forum

lub

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;307545

"Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku.W tym celu uruchom Instalator systemu windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz ‘r’ na pierwszym ekranie, aby rozpocząć naprawę " nic wiecej tu nie pisze .Profesjonalistą nie jestem ,nie wiem może mogę gdzieś sprawdzić z czym jest problem.

to zrób tak jak kolega ybu napisał oraz tak jak informuje ciebie ten komunikat

zaraz poszukam płytki spróbuje naprawić jak coś to jeszcze jutro napisze .Dzięki za odp

Tylko przy naprawie (Instalacja nakładkowa bez utraty danych) uważaj,które R (napraw) wciskasz.Masz wcisnąć R nie to z 3-go obrazka tylko R pokazane na obrazku 6-tym (przed przejściem do naprawy pooglądaj dokładnie opis postępowania pod obrazkami)

Najpierw spróbuj naprawy systemu Windows, jeżeli i to nie pomoże, to raczej niestety będzie konieczna ponowna instalacja Windows

Cześć mam podobny problem .Gdy 1 raz włożyłem płytkę to mi sie pokazał jakis ekran, taki pasek doszedł do końca i pokazał mi się ten błąd.Zrobiłem to jeszcze raz i mi nawet nie otworzyło płytki tylko od razu do błędu.Dodam że nie znam się na komputerach.Jak zrobić formata to wiem ale coś mi nie chce tej płytki włączyć.Ustawiłem botowanie na dysk CD