Nie mogę uruchomić systemu

Nie mogę uruchomić Ubuntu 16.04 - wpisuje hasło chwile czekam i znowu monit o hasło

Jesteś pewny, że podajesz prawidłowe hasło?
Najpierw sprawdź czy możesz się zalogować w konsoli. Przełączysz się na nią [alt]+[ctrl]+[f2] Jeśli nie to uruchom LiveCD otwórz konsolę i wpisz:

sudo su
mount /dev/sdXY /mnt
chroot /mnt
passwd quantumrush
exit
umount /mnt

Dostosuj ścieżkę /dev/sdXY do miejsca gdzie masz zainstalowany system ( / ) i nazwę użytkownika jaka podałeś podczas instalacji. Passwd zmieni hasło dla tego użytkownika.

Jeśli hasło wchodzi w konsoli, to zatrzymaj DM. W ubuntu jest chyba GDM?
sudo systemctl stop gdm

Spróbuj uruchomić
startx

i podaj jaki dostajesz komunikat błędu

Hasło jest prawidłowe

Spróbuje, ale narazie nie mam żadnego LiveCD, muszę dopiero pobrać

Piszę z Windowsa, narazie nie mam jak sprawdzić. LiveCD muszę dopiero pobrać i wypalić.

//Edit
Także narazie muszę poczekać z rozwiązaniem problemu

Pisałem :wink:

Do tego nie potrzebujesz LiveCD/LiveUSB. Jeśli w konsoli hasło użytkownika wejdzie to znaczy, że trzeba szukać problemu gdzieś indziej i LiveCD nie będzie potrzebne.

Zrobiłem tak ale wyskoczyl błąd. Zalogowałem się i dałem startx ale pojawiły się błędy

Jeśli masz połączenie z internetem to przede wszystkim zaktualizuj system.

sudo apt update
sudo apt upgrade

Zrestartuj komputer i jeśli nadal nie będziesz się mógł zalogować, to przełącz się do konsoli (alt+ctrl+f2) Zamontuj dysk Windowsa (za XY podaj numer dysku i partycji, na którym jest Windows, prawdopodobnie sda2?):

sudo mount /dev/sdXY /mnt/

Skopiuj tam logi xorga
cp /var/log/Xorg.0.log /mnt/

Przełącz się na Windowsa i wrzuć ten plik na forum (znajdziesz go w katalogu głównym na partycji C

Dzięki za twój wysiłek, ale właśnie pobieram Ubuntu 17.04

Tak tylko głośno myślę, po co zakładasz kolejne tematy na forum skoro nie korzystasz z pomocy jaką otrzymujesz? Nie odpowiadaj to pytanie retoryczne.

1 polubienie

Musiałem odpowiedzieć. Przepraszam że nie odpowiadałem, źle się z tym czuję.