Nie moge uruchomic trybu awaryjnego

Witam, mam problem z uruchomieniem trybu awaryjnego, przy wlaczaniu komputera ciagle naciskam F8, lecz nic sie nie dzieje, tylko cos pika, gdy juz uda mi sie uruchomic przyciskiem F8 nie ma tam nic takiego jak Uruchom w trybie awaryjnym, mam tylko HDD,CDROM,LAN w dodatku klawiatura nie dziala Prosze o pomoc.

Jakby co to klawiatura jest na USB

F8 wciska się chwilę po włączeniu, ale zanim Windows się zacznie ładować. Trzeba wyczuć moment. To co Ci się wyświetla to kolejność bootowania - widać masz tę listę przypisaną do F8 właśnie. Spróbuj wciskać ten klawisz odrobinę później.

PS. Pika jak zbyt wiele razy się wciska - normalne.

W tryb awaryjny nie wjedziesz przy klawiaturze na usb bez włączonej opcji usb support, lub usb keyboard support w biosie(wszystko zależy jaki masz bios). Jeżeli nie masz tej opcji, musisz podłączyć klawiaturę pod ps2 albo kupić przejściówkę usb->ps2

Kupiłem przejściówkę usb>ps2 lecz chyba moje wejscie na klawiaturę ps2 nie działa, jak mogę to jeszcze uruchomic ? :frowning:

Tak jak pisałem, włącz w biosie opcję usb keyboard support lub usb support. Upewnij się też, czy podłączyłeś klawiaturę pod odpowiednie gniazdo(fioletowe) bo są dwa- jedno na klawę, drugie na mysz i nie możesz podłączyć klawy pod gniazdo na mysz bo nie będzie działać.

Ok, zrobiłem, ale gdy naciskam F8 wyskakują mi 4 opcje:

Floopy

HDD-0

CDROM

LAN

Niestety nie ma tam żadnej opcji typu “Uruchom w trybie awaryjnym”.

To jest boot menu, czyli menu wyboru z którego urządzenia komputer ma zostać uruchomiony, czyli jest to samo co device boot priority w setupie biosu. Dlatego to Ci wyskakuje, bo wciskasz nie w tym momencie. Klawisz ten nie wciska się zaraz po włączeniu kompa, tylko przed boot screenem Windowsa. Ale skoro już tak robisz, to wybierz z tego menu hdd-0 podświetlając ją strzałką w dół, wciśnij enter i zaraz po enterze wciskaj cały czas f8 i wtedy wyświetli się menu w którym będziesz miał tryb awaryjny.

Ok, zrobiłem dzieki wielkie za pomoc.