Nie mogę uruchomić żadnego instalatora z USB

(talarek) #1

Zainstalowałem sobie niedawno Windows 8 na moim netbooku. Teraz chciałbym zainstalować obok jakiegoś linuxa. Jednak tu pojawia się problem. Niezależnie od tego jaką dystrybucję wrzucę na bootowalny USB, to nic się nie dzieje, tylko czarny ekran z migającym kursorem w lewym górnym roku ekranu i tyle. Sprawdzałem kilka distro (ubu, fedora, arch, suse), z różnymi narzędziami(unetbootin, usb uniwersal installer) w każdym przypadku mam czarny ekran. Sprawdzałem też przygotowany pendrive na innym komputerze i na innym instalacje startowały bez problemu. W czym może być problem?

(Scorpions.B) #2

W tym, że Linux może nie działać na Twoim sprzęcie. Jeśli już są problemy to i będę po zainstalowaniu, jeśli w ogóle do niej dojdzie. Jeśli nie chcesz dłubać godzinami przy systemie zostaw sobie Windows 8 :wink:

Sprawdź może system od Google, na netbooku powinien być najlepszym wyborem, jako system obok Windows :wink:

(talarek) #3

przed zainstalowaniem Windows 8 miałem Windows 7 i obok sam zainstalowałem fedore, więc mój netbook jak najbardziej może działać z linuxem.

(nowakjac) #4

Może spróbuj zainstalować przy pomocy Wubi - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wubi

Wiem że to nie to samo, ale zawsze coś.

(-Łukasz-) #5

Jaką masz wersję Windows 8? 32. czy 64-ro bitową?

Chodzi mi o to, czy czasem nie próbujesz zainstalować 64-ro bitowej wersji, jeżeli może procesor u Ciebie tego nie obsługuje.

(talarek) #6

Zainstalowany mam 64bitowy Windows 8, Wcześniej W7 i linux też były w wersjach 64 bit, więc nie w tym problem.

(-Łukasz-) #7

Do dobrze, to jak przygotowujesz sobie tego pendrive'a? Wcześniej również instalowałeś tę dystrybucję w taki sam sposób?

(talarek) #8

Jak? pobieram obraz, sprawdzam sumy kontrolne i odpalam unetbootin lub uniwersal usb, zawsze działało takie przygotowanie pod W7.

(St4n3k) #9

Co masz na myśli pisząc "system od google" ? Przecież tego nie da się nigdzie pobrać, a żeby korzystać z chromium trzeba się jeszcze logowac na meila... bezsens

(Dhor) #10

A jak bootujesz Linuksy z tego pendrivea, to pokazuje się menu z wyborem 'uruchom bez instalacji', 'instaluj', itp? Bo przy tym menu możesz klawiszem F6 (w większości przypadków - Ubuntu, Mint, Fedora, Manjaro, Arch) wywołać menu z dodatkowymi parametrami - spróbuj zaznaczyć tam np. 'noacpi'.

(stanek.94) #11

Możesz spróbować UltraISO.

Zobacz czy bootują starsze dystrybucje. Np spróbuj ubuntu 10.10 :slight_smile: