Nie mogę uruchomić żadnych gier


(Chrupcio 89) #1

Zawsze jak odpalam jakaś grę to wyskakuje mi błąd z jakimś 'd3d9 application' że nie mogę renderować, błęyd direct 3D itd itp. Po drugie gdy to się zaczęło dziać to miałem najnowszego directxa ściągniętego z tego vortalu i najnowsze sterowniki (ati catalyst 7.12). Niedawno robiłem też format i nie chce znów męczyć się z komputerem i konfiguracjami. Pisałem o tym problemie dzisiaj ale źle go zinterpretowałem. Szukałem też na innych forach i stronach o tym ale nigdzie nie znalazłem. Na końcu tych ostrzeżeń piszę abym wykonał instalację directxa SDK. Chciałem to ściągnąć ale ten plik zajmuje ok 500MB a ja mam neostradę 512MB(65kb/s) i dla mnie by to długo zajęło. Proszę o pomoc


(Tomasz Paziewski) #2

Może odinstaluj directx'a, zainstaluj go i zobacz jakie będą efekty.. A i jaki masz system operacyjny ?? Bo jeśli Vistę to uruchom go jako admin :wink:

P.S. nie ma neo 512 MB /s :D. Jest co najwyżej 512 kb/s :smiley:


(Chrupcio 89) #3

Mam XP próbowałem reinstalować tego directa nawet sterowniki od grafy od nowa jeszcze raz wgrałem ale problem dalej jest i zaczyna mnie to powoli wkurzać bo zawsze wywala. Zawsze musi sie coś zrąbać nie chce jeszcze raz formatować kompa


(Chrupcio 89) #4

Więc ma ktoś jakiś pomysł?


(Olej 4) #5

Podaj dokładnie co Ci wyświetla...

Możliwe, że chodzi o dogranie do katalogu systemowego jednego pliku dll :wink: Konkretnie d3d9.dll :wink: czasem bywa że nie wiadomo jak i dlaczego ale go niema :stuck_out_tongue:

KLIK Tu jest duża baza plików dll :wink: Warto zapamiętać i jak system wywala, że brakuje jakiegoś pliku *.dll nie panikować tylko spróbować go tam znaleźć, ściągnąć i umieścić w katalogu system32 :slight_smile: