Nie mogę uruchomić żadnych gier

Zawsze jak odpalam jakaś grę to wyskakuje mi błąd z jakimś ‘d3d9 application’ że nie mogę renderować, błęyd direct 3D itd itp. Po drugie gdy to się zaczęło dziać to miałem najnowszego directxa ściągniętego z tego vortalu i najnowsze sterowniki (ati catalyst 7.12). Niedawno robiłem też format i nie chce znów męczyć się z komputerem i konfiguracjami. Pisałem o tym problemie dzisiaj ale źle go zinterpretowałem. Szukałem też na innych forach i stronach o tym ale nigdzie nie znalazłem. Na końcu tych ostrzeżeń piszę abym wykonał instalację directxa SDK. Chciałem to ściągnąć ale ten plik zajmuje ok 500MB a ja mam neostradę 512MB(65kb/s) i dla mnie by to długo zajęło. Proszę o pomoc

Może odinstaluj directx’a, zainstaluj go i zobacz jakie będą efekty… A i jaki masz system operacyjny ?? Bo jeśli Vistę to uruchom go jako admin :wink:

P.S. nie ma neo 512 MB /s :D. Jest co najwyżej 512 kb/s :smiley:

Mam XP próbowałem reinstalować tego directa nawet sterowniki od grafy od nowa jeszcze raz wgrałem ale problem dalej jest i zaczyna mnie to powoli wkurzać bo zawsze wywala. Zawsze musi sie coś zrąbać nie chce jeszcze raz formatować kompa

Więc ma ktoś jakiś pomysł?

Podaj dokładnie co Ci wyświetla…

Możliwe, że chodzi o dogranie do katalogu systemowego jednego pliku dll :wink: Konkretnie d3d9.dll :wink: czasem bywa że nie wiadomo jak i dlaczego ale go niema :stuck_out_tongue:

KLIK Tu jest duża baza plików dll :wink: Warto zapamiętać i jak system wywala, że brakuje jakiegoś pliku *.dll nie panikować tylko spróbować go tam znaleźć, ściągnąć i umieścić w katalogu system32 :slight_smile: