Nie moge urucomic windowsa 8 po partycjonowaniu

Witam, kupilem dzisiaj laptopa Samsunga z win8, po konfiguracji kompa zobaczylem ze mam tylko jedna partycje 1 TB. Sciagnelem program do tworzenia partycji wszystko ustawilem i trzeba bylo odpalic kompa jeszcze raz. Po restarcie wyskoczyl mi bład na niebieskim ekranie jest napisane : ODZYSKIWANIE , komputer wymaga naprawy, Kod błedu: 0x0000225, plik:\ windows\system32\winload.efi.

Mam 3 opcje :

ENTER- ponowienie proby

NACISNIJ F8 - nic nie daje,ekran mignie i zostaja tak samo

ESC - wchodzi do BIOSA

Chcialem zrobic recovery systemu ale jak wciskam f4 po odpaleniu to i tak wyskakuje ten sam niebieski ekran i nie moge zrobic niczego poza wejsciem do biosu

Prosze o pomoc

Generalnie zasada jest taka że jak o czymś nie mamy pojęcia to tego nie robimy.

Po kolei. jakim programem to robiłeś i co konkretnie robiłeś (jak podzieliłeś)?

Na moje oko posypałeś coś z tablicą partycji.

Masz pod ręką płytę z systemem? Cokolwiek? W konsoli odzyskiwania możesz odpalić bootrec -> zgodnie z tym artykułem

Skoro nie masz opcji zrobienia recoverca to na bank posypałeś tablicę. Zawsze jeszcze (to najpewniej nic nie da) możesz spróbowac utworzyć jedną duża 1TB partycję jak w oryginale, ale nie wiem co z tym dyskiem robiłeś. Żeby to zrobić ściągnij sobie mini linux’a, albo mini xp. Mają narzędzia do partycjonowania. To są systemy odpalane z Live CD, nie korzystają z dysków twardych.

1.Po co instalujesz jakieś programy do dzielenia dysku w systemach MS marz morzliwość utworzenia partycji i posprzątać ten cały bałagan.

Wiem, ze dalem ciała ale teraz mam kolejny problem. Chcialem zasinstalowac od nowa system ale nie mam mozliwosci ustawienia bootowania z płyty. W biosie jest tylko opcja aby uruchamiał windowsa z dysku a nie mam mozliwosci aby w pierwszej kolejnosci bootowal z płyty. Jak podlaczyłem zewnetrzny naped takze go nie widzi. Moze to jakis zabezpieczenia samsunga ?

Cinek234 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nie, to nie zabezpieczenie samsunga. Niemożliwe też żeby BIOS nie miał możliwości zmiany bootowania. Zależnie od BIOSu może to być zmiana kolejności bootowania klikając “+” lub “-”, “F5” lub “F6”, albo zwyczajnie wybór po enterze.

Niemożliwe jest także to, żeby BIOS nie widział napędu. Przynajmniej nie w oryginalnej konfiguracji sprzętowej. Ciężko ocenić co namieszałeś.