Nie mogę uśpić laptopa


(barti111) #1

Witam!

Ostatnio mój laptop przestał się usypiać. Zastosowałem się to tych rad http://www.vista.pl/porady/1237_jak_roz ... dows_.html ale nic nie znalazłem. Zauważyłem że komputer się usypia jak jest tylko na baterii. Jak jest podłączony zasilacz to wyłącza tylko monitor. Myślałem że to może przyczyna modemu 3G ale odinstalowałem go i bez zmian. Mam vistę 32 - bity.


(Ostatni Mohikanin) #2

Zmień ustawienia planu zasilania. Tam są opcje dla trybu pracy na baterii i pod prądem.


(barti111) #3

Tam chyba wszystko jest ok

http://fotoo.pl/show.php/33721_bezantytua-u.jpg.html


(Ostatni Mohikanin) #4

Na to wygląda, że ok. Też mam Vistę 32-bit; korzystam z blueconnecta za pomocą modemu USB; zauważyłem, że laptopa, gdy jest połączony z blueconnectem, daje się uśpić, ale nie daje się go wybudzić.


(manieKMP) #5

@barti111, kliknij sobie na “Zmień zaawansowane ustawienia zasilania” z okna które pokazałeś i popatrz czy tam nie ma czegoś co może powodować “blokowanie” się uśpienia/wstrzymania.

PS. Jeszcze taka mała wskazówka, jeśli używasz czegoś na USB -w szczególności chodzi głównie o myszki, możliwe że tylko bezprzewodowe potrafią wprowadzać konflikt-, powtórzyć możesz to co w podanym przez Ciebie poradniku, ale dla rzeczy w gałęziach:

-Klawiatury

-Myszy i inne urządzenia wskazujące

-Urządzenia interfejsu HID

Będziesz musiał poszukać, które konkretnie posiadają kartę “Zarządzanie energią” z zaznaczoną opcją “Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzenia energii”.


(barti111) #6

już jest ok, problem pojawił się długo po zainstalowaniu systemu, prawdopodobnie spowodował go modem USB 3G. Przyjrzałem się sprawie jeszcze raz i przyczyna był albo w ustawieniach zasilania a konkretnie “magistrala pci express” lub główny koncentrator USB w menadżerze urządzeń. Dzięki i pozdrawiam!