Nie mogę ustawić firefoxa na domyślną przeglądarkę

Czy da się jakoś ustawić żeby Firefox zawsze był domyślną przeglądarką?

Piszę bo w ustawieniach neostrady nie mogę tego uczynić i gdy klikam na ‘globusa’ zawsze włącza mi sie IE. Następnie gdy klikam na jakikolwiek odnośnik np. w mailu (Thunderbird) to i tak mi otworzy się strona w InternetExplorerze. Dopiero po ponownym uruchomieniu Foxa i ustawieniu go na domyślną przeglądarkę, otwierane linki otwierają się w firefoxie.

Troszkę zawiłe ale myślę że mnie zrozumiecie.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Panel Sterowania --> Opcje internetowe --> Programy

Niestety niektóre linki, albo reklamy po prostu będą się uruchamiać w IE.

Tego niestety nie zmienisz.

W sumie to możesz wywalić IE z systemu, ale tego nigdy nie próbowałem więc nie zachęcam w sumie :wink:

nie ma takiej możliwości

nie wiem… a painta można wywalić ?

Niestety się nie da. Można jedynie wywalić MSN :stuck_out_tongue:

ie można wywalić tylko pózniej mogą byc problemy z różnymi programami i aktualizacją

a tu was zaskoczę że painta da się wywalić, znajomy pokazywał mi jak, ale nie będę tego mówił bo potem będą “skargi i zażalenia” :slight_smile:

Po wywaleniu IE nie działa część komunikatorów i są duże problemy z instalacją części programów etc.

edit // ja ogólnie nie polecam “zabaw” w usuwanie integralnych części systemu bo pózniej są tylko niepotrzebne problemy, aż tak strasznie one nie przeszkadzają. Niech sobie będą :stuck_out_tongue: Przecież nie trzeba ich używać :stuck_out_tongue:

A nie prościej pozbyć się tej aplikacji Neostrady ? - robi różne dziwne rzeczy. Jeśli np. samodzielnie skonfigurujesz połączenie, a potem znowu użyjesz tej aplikacji, to utworzone przez Ciebie ręcznie połączenie nie zadziała. Ona nie jest do życia potrzebna.

Tam niestety nie ma wyboru przeglądarki. Tylko poczta grupy dyskusyjne itp.

Narazie mi nie przeszkadza. A w czym mi ma pomóc to nie wiem.

w FireFox wejdz w Narzędzia -> Opcje -> Główne -> i tam zaznacz “przy uruchamianiu sprawdzaj czy FireFox jest domyślną przeglądarką” Powinno pomóc.

ale wtedy za kazdym razem sie mnie pyta czy ma byc domyślną przeglądarką czy też nie. A mnie chodzi o to żeby to było raz na ‘zawsze’

To dziwne że się pyta za każdym razem. Ja mam tak że po tym jak to zaznaczyłem to już wszystko się otwiera samoczynnie w FF.

Wyłącz Foxa, włącz Internet Explorer’a, wyłącz wszystkie okienka, a potem w jakimś programie pocztowym kliknij na byle jaki link (albo w GG). To chyba Ci się otworzy w IE

Hmm…nie? Właśnie że mi się wszystko otwiera w FF nawet jak zrobię tak jak mówisz.

A jakie masz ustawienie w ‘start -> określ dostep do programow i ich ustawienie -> niestandardowa -> wybierz domyślną przeglądarkę -> ???’

Czy masz neostradę?

Jest taki programik…

defaultbrowser