Nie moge ustawić większej rozdzielczości w Windows 7

(Marcin945) #1

Witam. Mam następujący problem.

Niedawno przeszedłem z Windows Vista na Windows 7. Otóż na windows 7 moge ustawić rozdzileczość max. 1680-1050, a na viscie mogłem ustawić większą.

Posiadam monitor Samsung T200HD z tunerem TV i karte graficzną GeForce 9400GT 512mb. Co mam zrobić aby ustawić większą rozdzielczość???

Próbowałem to zrobić tak ale wyskakuje potem jakiś błąd NVIDIA Control Panel-------->zakładka Dispłay--------->Change resolution---------->Add resolution------------>Create Custom resolution

Aha dodam jeszcze że mam zainstalowane najnowsze stery do karty graficznej i monitora.

(system) #2

No właśnie, to nie błąd tylko w ostatniej pozycji "Create Custom Resolution" po prostu ustaw pożądaną rozdzielczość. Jeśli nie ma tam wyboru większej niż byś chciał, to nic nie poradzisz.

(Kecarg14) #3

Dla tego monitora (bo to jest 20" tak?) najwyższą rozdzielczością jest 1680x1050 czyli wszystko jest w porządku.

(system) #4

No to pomyślności! Sprawdź jeszcze częstotliwość odświeżania i ustaw najwyższą dla tego monitora. Rozumiem, że temat zakończony?

(PaPuX) #5

1680 x 1050 to rozdzielczość natywna tego monitora.

Nie da się podać monitorowi rozdzielczości większej niż natywna gdyż i tak będzie ona przeskalowana, więc nie bardzo widzę sens.