Nie mogę usunąć ask toolbar

witam, od razu uprzedzam że jestem naprawdę blondynką i nie znam się na komputerach!! dlatego proszę o uwzględnienie tego przy odpowiedziach! problem mam z Ask toolbar, zainstalowało się cholerstwo chyba z programem Azerus, program odinstalowałam ale ask zostało. nie ma w żadnym spisie programów, próbowałam przez “programy i funkcje” ale nie widnieje w spisie. mam Mozille i kiedy chociaż chwilę przymula, włącza się strona ask toolbar… doprowadza mnie to do szału… próbowałam znaleźć program i tak Toolbar unistaller, nie działa, po zainstalowaniu się pokazuje się że jakiś błąd i że potrzeba dodatkowych uprawnień. po otworzeniu pogram nie przeprowadza skanowania i nie znajduje żadnych toolbarów. próbowałam jakiś buddy toolbar remove (czy jakoś tak) i też nie działał… nie wiem czy to wina visty czy czego:( już myślałam żeby ściągnąć Operę ale boję się że i tam włączy się ten ask toolbar…

dziękuje za pomoc:)

Daj log z HiJackThis 2.0.2.

Logi wklejasz na wklej.org, a w poście dajesz tylko link.

http://www.wklej.org/id/100617/

mam nadzieję że o to chodziło:)

To MOŻE podziałać:polecenie uruchom -> wpisz “regedit” -> naciśnij F3 (gdy uruchomi się edytor rejestru) ->wpisz w okno które wyskoczyło ask toolbar ->usuń wartość wyszukaną po prawej stronie okna ze słowem ask toolbar w nazwie i naciśnij ponownie F3 -> czynność powtarzaj aż do momentu kiedy nie znajdzie kolejnego wpisu. Dla bezpieczeństwa zrób wcześniej kopię rejestru (aby ewentualnie go przywrócić) w edytorze rejestru: plik->eksportuj

Jeśli to nie podziała to już raz sprawdziłem metodę reinstalacji firefoxa. Odinstaluj go, usuń jego foldery jeśli jakieś pozostawi (np ten w program files, documents and settings) i zainstaluj ponownie. Mi to pomogło ale jest to uciążliwa trochę metoda ale szybsza niż jakiekolwiek zabawy bo HiJack chyba nie pokazuje tego…

(Aby zachować zakładki firefoxa itd to wydaje mi się że powinnaś usunąć tylko ewentualne pozostałości po nim w program files.)

Osobiście uważam, że ask to największe dziadostwo jakie stworzył człowiek i trudniej to usunąć niż niejednego wirusa, powinni tego zabronić. Nie dość że dodaje swoją głupią wyszukiwarkę w menu wyszukiwarek firefoxa to jeszcze nawet po odinstalowaniu i fizycznym usunięciu jego plików z folderu firefoxa, po wpisaniu jakiegoś hasła w pasek adresu w firefoxie nadal szuka przez wyszukiwarkę ask.

Aby nie było zbyt miło to log z hijacka jest… czysty.

Ja bym zalecił - przed ingerencją w rejestr - użycie Spybota S&S - jest szansa, że usunie to świństwo. Niżej masz link do niego.

http://www.filehippo.com/download_spybo … h_destroy/

A jeśli niestety w/w program sobie nie poradzi to dodam od siebie, że zaraz po wejściu do rejestru systemowego najpierw utwórz jego kopię abyś w razie usunięcia czegoś ważnego mogła go przywrócić.

Po wejściu do rejestru wybierz plik->eksportuj, wpisz nazwę i zapisz na pulpicie. Jakbyś usunęła coś czego nie powinnaś to kliknij dwa razy na nowo utworzony plik i potwierdź wykonanie operacji (czy dodać wartość xxx do rejestru?) klikając na ‘tak’.

ps: zakładki w firefoxie także możesz wyeksportować do pliku kopii zapasowej - klikasz na zakładki->zarządzaj zakładkami->importowanie ikopie zapasowe i utwórz kopię zapasową.

dzięki za rady:) na razie próbowałam przez spybota… po zeskanowaniu znalazłam 61 problemy. większość jako rodzaj to klucze rejestru i dwie wartości rejestru, plik i folder… nie wiem co mam zrobić- naprawić usunść czy może nie ruszać (zwłaszcza mi chodzi o te klucze i wartości rejestru) :?: :?: :?: :?: , nie chciałabym niczego namieszac…

Isabo ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Klucze i wartości rejestru najpierw spróbuj naprawić, co zostanie to usuń.

Co do folderu i pliku - usuń.

Pobierz System Repair Engineer

http://www.cybertrash.pl/images/tata/System%20Repair/System%20Repair%20Engineer.html

przeskanuj daj log

:slight_smile:

nie wiem czy się już cieszyć, ale chyba już usunęło się Ask Toolbar- to znaczy od wczoraj, po usunięciu problemów wyszukanych przez spybota, już mi się nie przełączą :))

dzięki i pozdrawiam :cmok1: :cmok1:

to bardzo proste wystarczy wejść w narzędzia a potem w dodatki i w rozszerzenia a potem kliknij odinstaluj ask powinno wyjść

Dodane 27.11.2009 (Pt) 14:33

a jeszcze jedno trzeba w tych rozszerzeniach na ikonce aska należy kliknąć prawym klawiszem myszki i potem odinstaluj

Dodane 27.11.2009 (Pt) 14:34

:smiley: