Nie mogę usunąć F1 2010

Witam. Postanowiłem zrobić miejsce na dysku poprzez usunięcie F1 2010. Problem w tym, że nie mogę. Usuwałem poprzez dodaj/usuń programy, lecz przy klikaniu na remove deinstalator się zawiesza i nic nie można zrobić. Muszę go zamknąć przez menagera windows. Jak to dziadostwo usunąć? Może da się jakoś inaczej (ręcznie) to usunąć?

Wywal z rejestru a później wykasuj z dysku.

VTi , spróbuj w awaryjnym.

Jeśli uda się usunąć, przeczyść rejestr CCleanerem.

Jeśli nie da rady nawet w awaryjnym spróbuj: http://www.dobreprogramy.pl/Total-Unins … 12862.html

Hej,

:arrow: Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz??

:arrow: Czy deinstalacji dokonujesz na koncie użytkownika, który posiada uprawnienia administratorskie??

:arrow: Używasz programów do zarządzania instalacjami programów takich jak np. RevoUninstaller??

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Mam Widows XP

  2. Posiadam jedno konto na kompie więc chyba jest to administatorskie konto

  3. Posiadam jedynie CCleaner, ale to chyba nie jest taki program

Dodam, że jestem laikiem w tych sprawach :slight_smile:

Hej,

:arrow: Czy w czasie pierwotnej instalacji gry nie pojawiły się jakieś problemy??

:arrow: Czy w menu Start -> Wszystkie programy w folderze ze skrótem do gry nie znajduje się także skrót do deinstalatora gry?? Jeśli nie, to czy nie ma go w folderze, w którym zainstalowana jest sama gra??

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Nie pojawiały się żadne problemy

  2. Niestety nie ma ich ani tu ani tu.

Próbowałem także usunąć poprzez program Total Uninstaler lecz bez efektów.

EDIT

Na innym forum napisano, żebym najpierw usunął folder z grą a potem wyczyścił rejestr. Pomoże coś taka operacja?

Za dużo się nad tym wszystkim zastanawiasz. Usuń z palca folder gry z Program Files czy gdzie to masz zainstalowane i po sprawie. Dodatkowo usuń skróty z Pulitu i Menu start a przy chwili czasu wpis w rejestrze odpowiadający za linijkę w Dodaj Usuń Programy. Choć to ostatnie jest nieobowiązkowe, kwestia estetyki. Zresztą system powinien sam zaproponować usunięcie jeśli spróbujesz go użyć a deinstalatora nie będzie na dysku.

Czemu proponuję taki “chamski” i niekanoniczny sposób? Bo to jest gra. Dość specyficzny program komputerowy, który 99% swoich plików trzyma w swoim folderze głównym. A rzeczy lądujące w folderach systemowych są tak mało znaczące, że nie warto na nie tracić czasu.

Poza samą grą, programem głównym może ci zostać jeszcze jakiś Punkbuster, EADownload Manager czy inne bzdurki. A te albo mają swoje własne deinstalatory albo są wspólne dla kilku gier i nie ma sensu ich za każdym razem odinstalowywać.

Hej,

Tak, taka operacja pomoże. Usuwasz folder z grą, następnie czyścisz dysk i rejestr. Niestety jest w tym wszystkim jedno niebezpieczeństwo - że przy próbie ponownej instalacji pojawi się komunikat, że aplikacja jest już zainstalowana i nie jest możliwe jej kolejne zainstalowanie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobra, dzięki za odpowiedź. Tak zrobię.