Nie mogę usunąć folderu - lokalizacja jest niedostępna

Mam problem z folderem, który znajduje się na partycji obok partycji systemowej. W owym folderze do tej pory znajdowały się dwa pliki filmowe.

 

Niedawno reinstalowałem system. Partycja, na której znajduje się felerny folder nie była ruszana. Wydaje mi się, że problem wystąpił po formacie systemu. Tylko z tym jednym folderem jest problem. Teoretycznie wygląda na pusty, ale próba otworzenia go skutkuje błędem:

"D:\ścieżka\dofilmu odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna. Może ona znajdować się na dysku twardym lub w sieci. Upewnij się, że dysk jest właściwie włożony i że masz połączenie z Internetem lub siecią, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli nadal nie będzie można zlokalizować informacji, być może zostały one przeniesione w inne miejsce."

Natomiast próba usunięcia folderu kończy się tak:

"Nie można znaleźć elementu. Prawdopodobnie elementu nie ma już w D:\ścieżka . Sprawdź elementy i spróbuj ponownie." 

i mogę sobie do woli klikać Spróbuj ponownie.

 

 

Próbowałem:

  • Total Commandera

  • wykonałem chkdsk d: /f  - czysto, żadnych błędów

  • IObit unlocker

  • skanowanie Malwarebytes Anti-Malware

 

System nie jest zainfekowany. Reszta plików na tej partycji działa bez zarzutu, nawalił tylko ten folder.

 

Jak się go więc pozbyć? Nie mogę go otworzyć, podobno jest pusty. 

 

 

Proszę o pomoc.

http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,Program,Windows,12322.html

Jako, że do Odkurzacza nie mam zaufania, użyłem CCleaner (choć wcześniej też próbowałem). Nie przynosi to żadnego skutku. Dodatkowo wypróbowałem IObit Unlocker (dopisuję do listy rzeczy zrobionych). Program stwierdził, że folder nie jest blokowany, ale usunąć go nie potrafił.

 

Już brakuje mi pomysłów…

Byzydury Ci kolega opowiada z tymi odkurzaczami i innymi automagicznymi umilaczami. Najprawdopodobniej pojawił się problem (choć problem to złe słowo bo to prawidłowa reakcja systemu) z uprawnieniami do katalogu co ostatnio nawet opisał @RoninPn na swoim blogu http://www.dobreprogramy.pl/Problem-z-uprawnieniami-folderow-po-reinstalacji-Windows-8,Blog,60064.html. Sprawa trywialna, ale jak widać sprawia sporo problemów użytkownikom windows nieprzyzwyczajonych do tak rozbudowanych uprawnień w systemie plików :slight_smile:

No tak, tyle, że zakładka Zabezpieczenia we właściwościach pod ppm jest niedostępna, gdyż lokalizacja folderu nie istnieje, więc nie mam tam żadnych opcji z uprawnieniami.

Ps. System to Vista.

Sprawdzałeś tą partycję pod kątem błędów systemu plików?

Jak już pisałem, wykonałem chkdsk na tej partycji i nie ma tam żadnych błędów. Program CrystalDisk ocenia stan dysku na dobry.

Co robić? Zakładać całą partycję od nowa?

http://www.fixitpc.pl/topic/50-kasowanie-nieusuwalnych-plikow-i-folderow/

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

Niestety okazało się, że takiemu samemu “uszkodzeniu” uległo więcej plików niż myślałem. Do tej pory zachodzę w głowę co się mogło stać  :?

 

Ostatecznie założyłem partycję od nowa i przywróciłem ręcznie na nią swoje pliki. Mam nadzieję, że sytuacja nie powtórzy się już więcej.

Dobrze że miałeś kopie zapasową, w innym wypadku lepiej było spróbować dostać się do tych plików z jakiejś dystrybucji LiveLinux i po prostu przenieść je w inne miejsce. Nie wiedziałem, że windows potrafi takie czary uprawiać i szkoda że nie doszedłeś co ostatecznie było przyczyną bo może jeszcze kiedyś by się to przydało.

Pozdrawiam

Witam. Nie wiem czy ktoś mi jeszcze odpowie, bo wątek jest dosyć stary. Mam problem z nadpisującymi się dyskami. Zaczęło się od paru dodatkowych. Na dzień dzisiejszy napędy doszły już do litery “Z”, co powoduje, że nie mogę nawet otworzyć dysku przenośnego, który podłączam do komputera. Tzn. system wykrywa go przy podłączeniu, ale nie ma go nigdzie w “moim komputerze”. Jestem laikiem jeśli chodzi o komputery. Poczytałam trochę i próbowałam już przeróżnych sposobów. od ccleaner’a poprzed komendy cmd i ckhdsk na zarządzaniu dyskami kończąc. Problem w tym, że nie wszędzie wykrywa mi dodatkowe dyski, nie mam do nich dostępu, nie można znaleźć żadnej ścieżki, kompletne nada! Nic nie da się z nimi zrobić.
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
Dodam jeszcze, że mój komputer posiada czytnik kart SD, z którego ostatnio namiętnie korzystałam, zgrywając filmy nagrane aparatem. Być może to wina właśnie tego SD, który sukcesywnie tworzył nowe dyski. Nie wiem, nie znam się, nie mam pojęcia.
Proszę o pomoc, bo nie mogę już nawet zobaczyć filmu z dysku przenośnego :slight_smile: