Nie mogę usunąć historii przeglądania

(Kurss1005) #1

Witam, powiedzcie mi, dlaczego nie mogę usunąć historii przegladania stron www. ani "bezpieczeństwo" ani przez narzędzia , Cleaner też nie Wszystko to na WIN XP HE SP3.

(eddie71) #2

Witam.

Czy to jest IE8 ?

W którym momencie jest coś nie tak?

Klikamy Narzędzia-->Usuń historię przeglądania i zaznaczamy interesujące nas kratki.Na koniec klikamy przycisk "Usuń"

(Kurss1005) #3

Tak, IE8, z rozpędu nie dopisałam. Zaznaczyłam tymczasowe pliki internetowe, pliki cookie, historię oraz zachowaj dane ulubionych witryn.

Bez efektu.

(Madafaker) #4

A próbowałaś usunąć wchodząc bezpośrednio w samą historię...poniżej screen poglądowy,tylko niestety z IE 9 bo tej wersji używam.

73b4cf7a6ef0f374.jpg

(Kurss1005) #5

To pewnie w ten sposób usunę historię ulubionych.

(eddie71) #6

Jeżeli nie można usunąć normalnie historii to znaczy,że przeglądarka jest uszkodzona.

Zastanawiam się czy ponowna instalacja IE8 naprawi problem.

(Kurss1005) #7

Zamast ponownej instalacji bo nie wiem jak to zrobić. Można jakoś znaleźć te uszkodzenia. Jest jakaś inna możliwość naprawy.

Na stronie Microsoftu są tylko ścieżki do IE 6,7 i 9 chyba ,ze nie potrafię znaleźć.

(eddie71) #8

Jeżeli reinstalacja miałaby rozwiązać problem to:

Najpierw trzeba odinstalować IE8.

Start-->Panel sterowania-->Dodaj lub usuń programy-->Windows Internet Explorer 8-->Usuń.

Nie zawsze jest możliwość usunięcia IE8.Zależy to od tego kiedy był instalowany,przed czy po instalacji Service Packa 3 (SP3).Jeżeli przed,to nie można.

Potem należy zainstalować IE8 od nowa.

IE8 można pobrać wcześniej ze strony DobrychProgramów albo Microsoftu.

Oczywiście nie ma 100% gwarancji,że problem zostanie rozwiązany ale jest duża szansa i ja bym tak zrobił.

(Kurss1005) #9

Na stronie Microsoftu nie znalazlam IE8

(Madafaker) #10

Oczywiście źe jest...

(Kurss1005) #11

Czy wykonując to co piszesz, stracę zapisy w ulubionych, jeśli tak, to czy można temu jakoś zaradzić?

(Madafaker) #12

Wyeksportujesz sobie ulubione do pliku,a po zainstalowaniu ponownie IE8 zaimportujesz je z tego pliku i po problemie.

(Kurss1005) #13

Da się to przenieść za jednym razem? Czy mogę prosić krok po kroku?

(Madafaker) #14

Tak da się przenieść wszystko za jednym razem...

efb33060fb0cfd06.jpg

290e96e53be42442.jpg

(Kurss1005) #15

Dzięki, pytałam bo wydawalo mi się,że przenosi tylko foldery, a pojedyńczych linków nie, ale bylam w błędzie.

Powiedz mi tylko jaki mam wybrać folder przy imporcie , żeby ponownie ulubione znalazly się na swoim miejscu.

(eddie71) #16

Aby przywrócić pliki z powrotem należy uruchomić przeglądarkę IE8.

Następnie klikamy "Plik" i wybieramy "Importuj i eksportuj".

Zaznaczamy "Importuj z pliku" i klikamy "Dalej".

Zaznaczamy "kratkę przy "Ulubione" i klikamy "Dalej".

Wpisujemy adres albo klikamy "Przeglądaj" i wybieramy ścieżkę do pliku z zakładkami.

(Kurss1005) #17

Zapomniałam zapytać, czy ten IE8 do XP HE też się nadaje?

aaa moj IE 8 ma 4,4 MB + aktualizacje, a ściagnięty teraz aż 16.2 MB , mam rozumieć ,że to już z aktualizacjami?

(eddie71) #18

IE8 nadaje się do XP HE.

Po zainstalowaniu IE8 najlepiej od razu zaktualizować poprzez Narzędzia-->Windows update.

(Kurss1005) #19

W Dodaj /Usuń, na liście jest IE 8, no i pod tym lista aktualizacji. Czy usuwając IE 8 usuną się też automatycznie aktualizacje ? Czy najpierw usunąć aktualizacje, a na końcu IE 8?