Nie mogę usunąć historii przeglądania

Witam, powiedzcie mi, dlaczego nie mogę usunąć historii przegladania stron www. ani “bezpieczeństwo” ani przez narzędzia , Cleaner też nie Wszystko to na WIN XP HE SP3.

Witam.

Czy to jest IE8 ?

W którym momencie jest coś nie tak?

Klikamy Narzędzia–>Usuń historię przeglądania i zaznaczamy interesujące nas kratki.Na koniec klikamy przycisk “Usuń”

Tak, IE8, z rozpędu nie dopisałam. Zaznaczyłam tymczasowe pliki internetowe, pliki cookie, historię oraz zachowaj dane ulubionych witryn.

Bez efektu.

A próbowałaś usunąć wchodząc bezpośrednio w samą historię…poniżej screen poglądowy,tylko niestety z IE 9 bo tej wersji używam.

73b4cf7a6ef0f374.jpg

To pewnie w ten sposób usunę historię ulubionych.

Jeżeli nie można usunąć normalnie historii to znaczy,że przeglądarka jest uszkodzona.

Zastanawiam się czy ponowna instalacja IE8 naprawi problem.

Zamast ponownej instalacji bo nie wiem jak to zrobić. Można jakoś znaleźć te uszkodzenia. Jest jakaś inna możliwość naprawy.

Na stronie Microsoftu są tylko ścieżki do IE 6,7 i 9 chyba ,ze nie potrafię znaleźć.

Jeżeli reinstalacja miałaby rozwiązać problem to:

Najpierw trzeba odinstalować IE8.

Start–>Panel sterowania–>Dodaj lub usuń programy–>Windows Internet Explorer 8–>Usuń.

Nie zawsze jest możliwość usunięcia IE8.Zależy to od tego kiedy był instalowany,przed czy po instalacji Service Packa 3 (SP3).Jeżeli przed,to nie można.

Potem należy zainstalować IE8 od nowa.

IE8 można pobrać wcześniej ze strony DobrychProgramów albo Microsoftu.

Oczywiście nie ma 100% gwarancji,że problem zostanie rozwiązany ale jest duża szansa i ja bym tak zrobił.

Na stronie Microsoftu nie znalazlam IE8

Oczywiście źe jest…

Czy wykonując to co piszesz, stracę zapisy w ulubionych, jeśli tak, to czy można temu jakoś zaradzić?

Wyeksportujesz sobie ulubione do pliku,a po zainstalowaniu ponownie IE8 zaimportujesz je z tego pliku i po problemie.

Da się to przenieść za jednym razem? Czy mogę prosić krok po kroku?

Tak da się przenieść wszystko za jednym razem…

efb33060fb0cfd06.jpg

290e96e53be42442.jpg

Dzięki, pytałam bo wydawalo mi się,że przenosi tylko foldery, a pojedyńczych linków nie, ale bylam w błędzie.

Powiedz mi tylko jaki mam wybrać folder przy imporcie , żeby ponownie ulubione znalazly się na swoim miejscu.

Aby przywrócić pliki z powrotem należy uruchomić przeglądarkę IE8.

Następnie klikamy “Plik” i wybieramy “Importuj i eksportuj”.

Zaznaczamy “Importuj z pliku” i klikamy “Dalej”.

Zaznaczamy "kratkę przy “Ulubione” i klikamy “Dalej”.

Wpisujemy adres albo klikamy “Przeglądaj” i wybieramy ścieżkę do pliku z zakładkami.

Zapomniałam zapytać, czy ten IE8 do XP HE też się nadaje?

aaa moj IE 8 ma 4,4 MB + aktualizacje, a ściagnięty teraz aż 16.2 MB , mam rozumieć ,że to już z aktualizacjami?

IE8 nadaje się do XP HE.

Po zainstalowaniu IE8 najlepiej od razu zaktualizować poprzez Narzędzia–>Windows update.

W Dodaj /Usuń, na liście jest IE 8, no i pod tym lista aktualizacji. Czy usuwając IE 8 usuną się też automatycznie aktualizacje ? Czy najpierw usunąć aktualizacje, a na końcu IE 8?