Nie mogę usunąć katalogu z dysku

Witam.

Próbowałem wszystkiego co znam. Nie mogę usunąć folderu (plików) z zewnętrznego dysku. Pisze, że katalog lub plik jest uszkodzony i nieczytelny!

Może znacie sposób prócz formatowania dysku bo mam tam inne cenne rzeczy.

Proszę o pomoc. Zdarzyło mi się to pierwszy raz.

Kliknij prawym na ikonie od tego dysku -> Właściwości -> Narzędzia -> Sprawdź

Zaznacz Automatycznie napraw błędy systemu plików i kliknij Rozpocznij

Zapomniałem jeszcze o jednej opcji. Drugi komputer. Tam usunąłem bez problemu. Były to dodatkowe pliki m.in do skanera, który mam zainstalowany na PC. Może coś kolidowało.

O opcji którą podpowiedziałeś - nie wpadłbym. Dzięki! Przyda się na przyszłość.

na przyszłość to użyj programu unlocker :slight_smile:

Albo uruchom system w trybie awaryjnym i wtedy spróbuj usunąć kłopotliwe dane. Chodzi o to, że w trybie awaryjnym ładowane są tylko rzeczy niezbędne do uruchomienia systemu. Czyli nie są ładowane wszystkie sterowniki np. W przeciwieństwie do trybu normalnego. W jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny” i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … safe-mode/ Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.