Nie mogę usunąć plików z C:/... Desktop

Witam,

Windows 7 HP SP1 problem dot. plików nie mogę usunac ich z C:/…Desktop ponieważ :“Tego elementu juz nie ma we wskazanej lokalizacji, odszukaj element i spróbuj ponownie”. Nie moge uruchomić żadnego pliku znajdującego się na pulpicie poprostu ściągam plik na pulpit i nie mogę go uruchomić, usunąć, przenieść do kosza,w inną lokalizację.

Ustawienia folderów mam domyślne więc to nie to.Wirusów przynajmniej oficjalnie możliwych do wykrycia nie ma skanowałem CD Kaspersky Rescue 10 po bootowaniu PC, a wcześniej Emsisoft, więc przynajmniej te dwa programy nic nie znalazły, może gdyby jakieś narzędzia bardzo szczegółowe użyć choć wątpię.

Może dlatego,że stworzylem grupę domową  z Win8.1 i coś się popsuło- Filtr Smart Screen był ku mojemu zdziwieniu włączony przez kilka dni, wyłączyłem go od razu.

Programy do usuwania zablokowanych plików Killbox, Iobit Unlocker, Unlocker.fr nie dają sobie z tym rady- unlock&delete failed, restart explorer.exe nie pomaga.

Odkurzacz w tej wersji posiada moduł do usuwania zablokowanych plików. Po uruchomieniu należy kliknąć na ikonkę odkurzacz u góry po lewej stronie. Otworzy się okono z dodatkowymi modułami i tu będzie moduł do usuwania zablokowanych plików, folderów.

http://www.softonic.pl/s/odkurzacz-portable-12.6.0.9/windows-7

Ewentualnie tym spróbuj http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Program,Windows,12240.html