Nie mogę usunąc pliku! Czemu?

Witam!

Mam taki oto problem. Od jakiegoś czasu przy próbie zmiany nazwy pliku lub jego usunięciu pojawia się taki oto komunikat:

info8jv.jpg

Jestem pewien, że w momencie pojawienia się tego komunikatu nie korzystam z żadnego programu który by blokował tą operacje.

Małe tego bywa i tak, że gdy usunę plik do kosza, a następnie próbuje opróżnić kosz pojawia sie taka sam informacja, a czasami wyskakuje komunikat iż nie można usunąć katalogu WINDOWS :o

Nie jest to raczej spowodowane wirusem (mam dobrze zabezpieczony komputer), ale pewności nie mam. Nie ma też reguły na te komunikaty, po prostu raz są raz nie!

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=64115

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile:

Mam jeszcze pytanie. Co może być powodem tego, że gdy próbuje opróżnić kosz z pliku np. XXX.txt wyskakuje komunikat o tym iż nie można usunąc katalogu WINDOWS ??

Pojawiają się takie oto komunikaty:

info14dg.jpg

info28dm.jpg

Grzel napisał:

Napisz czy dotyczy to dowolnego pliku, czy jakiegoś konkretnego pliku?

A może chcesz usunąć plik systemowy i Windows Ci na to nie pozwala?

Witam

A ja obstawiam złośliwego wirusa. Skany na szkodniki.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Problem nie dotyczy konkretnego pliku. Występuje tylko w tedy gdy opróżniam kosz. Ostatniu pojawił sie gdy usuwał plik obrazka nie związanego z systemem.

Nie usuniesz katalogu Windows!! Jak możesz być pewny, że żaden program nie korzysta z zawartości tego katalogu?, Zawsze jakiś proces używa plików z katalogu Windows. Jeżeli chcesz pozbyć się tego folderu musisz mieć pełny dostęp do dysku Np. w DOS-ie lub też zawsze pozostaje z formatowanie dysku (partycji) :slight_smile:

Ale ja nie chce usuwać tego katalogu !!

Wejdź w opcje folderów zakładkę widok i odznacz opcje UKRYJ CHRONIONE PLIKI SYSTEMU OPERACYJNEGO oraz zaznacz POKAŻ UKRYTE PLIKI I FOLDERY, i kliknij zastosuj. Gdy już to zrobisz wejdź na Dysk C: zobaczysz tam zielony folder z ikoną kosza o nazwie Recycled, wejdź do tego katalogi i zobacz czy tam nie ukrywa się ten plik, którego nie możesz usunąć, którym w twoim przypadku (jak wynika z zdjęcia) jest plik Df2, jeżeli będzie spróbuj go przywrócić lub przenieść

Nie ma takiegopliku już dawno to sprawdziłem… :frowning: Jestem prawie pewien że chodzi tu o jakiś błąd systemowy lub wirus którego nie moge zlokalizowac…

Jeżeli zrobiłeś tak jak napisałem i nie pomogło to pozostaje Ci tylko pojedyncze usuwanie plików (katalogów) lub z przytrzymaniem klawisza Shift, aby ominąć kosz. Aha zawsze też możesz z formatować dysk C: i zainstalować system Windows od nowa

Twoje podejscie mi sie nawet bardzo podoba. Szkoda, ze nie ma reakcji od moderatorów na głupotę.

Zgadzam się z tym.

Grzel Da sie wyciagnac ten plik z kosza np. metoda przywróc pliki ?

Wklej loga z HijackThis. Zobaczymy, czy nie ma szkodników.

Proponuję niektórym milczenie, zamiast wypowiadanie się w temacie, o którym mają małe pojęcie

urzyj narzedzia Unlocker 1.8.1 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1571&t=59

Złączono Posta : 02.04.2006 (Nie) 14:34

sprawdza się w takich problemach :wink:

Nareszcie ktos sie za to wziął. Prawie w każdym topicu zainstaluj do nowa wina to jest wkurzające… BRAVO Monczkin:) !!

W tym problem, że te komunikaty pojawiają się przy usuwaniu różnych plików. Bywa też tak, że po usunięciu plików z kosza najpierw pojawia się komunikat, że nie można usunąć plik “df2”, a następnie (pomimo, że kosze jest pusty na 100%)jego ikonka wskazuje, że jednak kosz nie jest pusty. Gdy próbuje ponownie opróżnić kosz pojawia się komunikat o WINDOWSIE. i to nie jest Prima Aprilis :slight_smile: Na dodatek nigdzie nie moge znaleść tego pliku “Df2”.

Napisze to jeszcze raz. Nigdy nie próbowałem usuwać katalogu WINDOWS !!

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe

C:\Program Files\NetLimiter\NetLimiter.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

C:\WINDOWS\system32\taskswitch.exe

C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe

C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe

C:\Program Files\SaveNow\SaveNow.exe

C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe

C:\Program Files\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\DC++\DCPlusPlus.exe

C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe

C:\Program Files\The Bat!\thebat.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

F:\Wersje Instalacyjne\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 5.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx

O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd

O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe /Consumer

O4 - HKLM\..\Run: [NetLimiter] C:\Program Files\NetLimiter\NetLimiter.exe /s

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [CoolSwitch] C:\WINDOWS\system32\taskswitch.exe

O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime

O4 - HKLM\..\Run: [SaveNow] C:\Program Files\SaveNow\SaveNow.exe

O8 - Extra context menu item: Eksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: Pobierz stronę WEB z Free Download Manager - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlpage.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz wszystko z Free Download Manager - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlall.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz z Free Download Manager - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dllink.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz zaznaczenie z Free Download Manager - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlselected.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_05\bin\npjpi150_05.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_05\bin\npjpi150_05.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: ING Bank Online - https://ssl.bsk.com.pl/bskonl/component/INGOnl.cab

O16 - DPF: {DEB21AD3-FDA4-42F6-B57D-EE696A675EE8} (IPSUploader Control) - http://asp01.photoprintit.de/microsite/defaults/activex/IPSUploader.cab

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: Automatic LiveUpdate Scheduler - Symantec Corporation - C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe

O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe

O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe

O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: LiveUpdate - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\Symantec\LIVEUP~1\LUCOMS~1.EXE

O23 - Service: Norton AntiVirus Auto-Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe

O23 - Service: Norton AntiVirus Firewall Monitor Service (NPFMntor) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe

O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\SAVScan.exe

O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe

O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe

O23 - Service: Symantec SPBBCSvc (SPBBCSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SPBBC\SPBBCSvc.exe

O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc, ale również uważam że formatowanie dysku nie jest sposobem na rozwiązanie problemu!

Pozdrawiam!

a ja mam problem tego typu ze mam na pulpicie ikonke programu którego juz od dawna nie mam na kompie i nie moge jej usunąc ani przeniesć ponieważ nie można znaleźć tego elementu… pomóżcie prosze!

Zobacz :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic968880.html