Nie mogę usunąć pliku p3vwxx.exe


(Sprytnykazik) #1

Mam problem z usunięciem pliku p3vwxx.exe, który pojawia sie przy każdym uruchomieniu komputera. Próbowałem usunąć w trybie awaryjnym ale nic nie pomogło (inne pliki, które po usunięciu pojawiały mi sie za każdym razem po restarcie komputera usunąłem w ten sposób).

Mój log z OTL: http://www.wklejto.pl/67065

Bardzo proszę o pomoc i wskazanie jak usunąć ten problem (w dość przystępny sposób gdyż jestem laikiem)i sprawdzenie mojego loga ewentualnie pod względem innych wirusów, trojanów itp. gdyż nie wiem czy mam zainfekowany komputer (Eset Nod nic nie wykrył), a wydaje mi się, że mam gdyż czasami przy pracy wyskakują mi na ułamek sekundy jakieś okienka i zaraz znikają (nawet nie jestem w stanie przeczytać ich zawartości bo wszystko dzieje sie zbyt szybko).

Z góry dziękuję za pomoc


(Łukasz) #2

W OTL w dolne okienko ,, Custom Scans/Fixes " wklej:

Kliknij Run Fix. Zrestartuj komputer

Potem daj raport, który wyskoczy po usuwaniu oraz wykonaj nowy log OTLem

Infekcja najprawdopodobniej przyniesiona przez pendriva lub inną pamięć wymienną, wylecz tym :

http://www.******.pl/program,flash-desinfector.html


(deFco247) #3

Skrypt kompletnie zły. Po pierwsze owe autorun.inf to są foldery , po drugie infekcję się usuwa z wszystkich partycji, a nie tylko z systemowej.

Poza tym taka składnia jest nieprawidłowa:

Zawarte tutaj mają być tylko i wyłącznie nazwy plików.

kaza84 , przede wszystkim wstaw log Extras z OTL pamiętając o ustawieniu OTLa wg tego obrazka: http://wstaw.org/m/2010/05/12/OTL.png

W białe dolne okno Custom Scans/Fixes w OTL wklej:

Run Fix. Restart, jeśli będzie potrzebny.

Potem log z usuwania (raport, który wyskoczy po usuwaniu OTL-em) oraz nowy log robiony opcją Run Scan.


(Sprytnykazik) #4

Dzięki wielkie, plik usunięty. Skrypt podany przez 'Łukasza' faktycznie był błędny- nie zadziałał. Mam jednak 2 pytania:

  1. Nie moge wstawić loga z usuwania, gdyż po restarcie pojawił sie komunikat że program OTL nie występuje w ścieżce która była wczesniej - sprawdziłem i faktycznie w jakis sposób program OTL jakby zrobił swoje i po restarcie komputera został usunięty z dysku - moje pytanie dlaczego ?

  2. Powyższy plik p3vwxx.exe znajduje sie również na moim dysku zewnętrznym (dysk k). Czy moge go usunąć przez wstawienie komendy podanej przez 'defco247' tylko w polu files dodać K:\p3vwxx.exe ?


(deFco247) #5

Nie kliknąłeś przypadkiem przycisku CleanUp zamiast Run Fix? Jeśli ten pierwszy, to raczej nic z mojego skryptu się nie wykonało.

W zasadzie jeśli widzisz ten plik to mógłbyś go skasować ręcznie poprzez permanentny Shift + Delete.

Zastosuj Flash DIsinfector.


(Sprytnykazik) #6

Na pewno kliknąłem Run Fix. Najważniejsze, że usunąłem plik - dzięki za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie - Jakiś czas temu czyściłem partycje programem Flash Disinfector, który utworzył na każdej z partycji folder autorun.inf. Teraz nie mogę go w ogóle usunąć. Nie jest mi on już potrzebny bo udało mi sie pozbyć wszystkich infekcji - jak mogę go usunąć (próbowałem w trybie awaryjnym i Total Commanderem - bez skutku)?


(deFco247) #7

Folderu nie usuwaj, gdyż on właśnie chroni system przed tego typu infekcjami.

Pokaż dla pewności nowe logi OTL.