Nie mogę utworzyć konta z ograniczeniami

Na moim komputerze mam jedno konto (administratora). Chce utworzyć kolejne, ale z ograniczeniami. Jednak w panelu sterownia ta opcja jest niedostępna. Jak utworzyć jakie konto?

01ka6.th.jpg

Najpierw musi być jedno konta administratora (to wbudowane - Administrator - “się nie liczy”). Potem możesz tworzyć konta z ograniczeniami.

Przecież mam konto administratora i nie wiem o jakim wbudowanym mówisz.

Może pomoże control userpasswords2, ale raczej wątpie może spróbuj tak jak powiedział kolega @up i zdezaktywuj konto Administrator.

wiem, że masz. Ale to konto admina które masz to jest systemowe konto. Musisz jeszcze jedno konto administratora utworzyć. I dopiero potem możesz tworzyć konta z ograniczeniami.

Dziwne bo na komputerze brata ostatnio robiłem konto z ograniczeniami z takiego samego konto admina jak u mnie na kompie.

robiłeś u brata z konta Admina, które on wcześniej utworzył sobie sam. A Ty korzystasz z konta administratora niejako wbudowanego w Windows. Tak to trudno zrozumieć? Załóż jedno jeszcze konto admina a zobaczysz, że będziesz mógł potem zakładać konta z ograniczeniami, tak jest XP po prostu zbudowany.

Movement nie da się korzystać z konta Administrator bez założenia 2 administratora :expressionless:

kwasniewski zrób tak jak Ci mówi Movement

Przecież na skrenie nawet masz napisane, że “Aby móc utworzyć inne konta… itd”

Pozdrawiam i powodzenia :slight_smile:

mozesz również spróbowac założyć konto:

►start-> uruchom-> lusrmgr.msc

►start-> uruchom-> CMD

Tak

Musi by.ć jedno systemowe (ukryte zwykle) i jedno utworzone przez usera

Nieprawda, tak twierdzi tylko applet “Konta użytkowników” w Windows XP. Jeżeli użyjesz compmgmt.msc do zabawy z kontami (“Zarządzanie komputerem”) to można spokojnie mieć tylko wbudowanego administratora i resztę kont ograniczonych.

Nemhein a gdzie w tym aplecie (Zarządzanie komputerem) masz ustawienia dot. użytkowników? Ja u siebie nie widzę, chyba, że to tylko na wersji Pro działa, ja mam Home

Nie wiem, nie mam dostępu do Home teraz. Ale w Viście Business i w XP Pro jest na pewno:

http://kandp.avx.pl/tmp/comp.png

Nemhein pogrzebałem w necie trochę i w okrojonej wersji Home nie ma apletu dot. userów. W Vista Home Basic zresztą też :frowning: