Nie mogę wejść do Bios-u

Mam problem wcześniej normalnie mogłem wejść do biosu natomiast teraz po włączeniu automatycznie przechodzi do ekranu logowania Windows, na płycie głównej swieci się przez chwile dioda Vga lecz po kilku sekundach znika nie wiem co z tym zrobić

Gdy próbowałem zaktualizować bios poprzez instalke i przycisk bios flash button nie mrygal on tylko stale się swiecił

Sprzęt:
Amd ryzen 5 2600
Gtx msi 1660
Msi b450 tomahawk
2x8gb RAM
Silentium pc vero 600w

Ok i gdzie jest problem? Musisz cos w BIOS zmienić?
Jeżeli przyciski z grupy F nie działają, to uruchom komputer z odpiętym dyskiem i wejdziesz w BIOS.

1 polubienie

Tak chce w bios zmienić taktowanie ramu a z poziomu komputera nie ma jak lub nie wiem odlaczylem dysk i to nic nie dało

Niemożliwe żeby to nic nie dało, po odpięciu dysków komputer powinien przechodzić w BIOS, a co u Ciebie jest na ekranie?
(zaczyna wyglądać na to, że coś przy aktualizacji się spaprało).

Spróbuje może jeszcze raz z tymi dyskami

Odlaczylem dyski i włączam monitor i po prostu po chwili gaśnie warto dodać ze na płycie się świeci dioda boot

Ok, to jaki, skąd, jak bios wgrywałeś?

Fast Boot, uwielbiam to. Za każdym razem, po aktualizacji BIOS, muszę pamiętać o wyłączeniu tej opcji, bo potem szlag mnie jasny trafia.

Pobieralem ze strony msi plik przenioslem na pendrive zmienilem nazwę na msi.rom i kilknelem przycisk bios flashback+ i dioda powinna mrygac a stale się swiecila

Tu garść podpowiedzi:

https://www.download.net.pl/jak-wejsc-do-biosu-uefi-z-wlaczona-opcja-fast-boot-w-plycie-glownej/n/11284/

Ja resetuję BIOS wyciągając baterię, wtedy pierwsze uruchomienie jest normalne. Wyłączam Fast Boot i gra gitara.

Robiłem rzeczy z tego poradnika dalej nic uruchamiam ponownie i po prostu monitor ma czarny ekran i nagle się wylacza

To zresetuj BIOS i tyle.

Poddaje się wyjelem baterie na 10 minut nic swieci się dioda boot na płycie i przechodzi do Windowsa

To zrób jeszcze taki reset BIOSu:
Zrzut%20ekranu%202020-12-19%20140605

Nie trzeba niczego resetować na tej płycie, żeby wejść do bios. Wystarczy jeśli działa system, należy pobrać, zainstalować i uruchomić program MSI Fast Boot a potem wybrać w nim opcje Go to Bios. System uruchomi się ponownie i sam wejdzie do UEFI. Włączenie systemowych lub biosowych funkcji fast boot sprawia że ekrany ładowania (F2,Del) oraz działanie urządzeń USB jest pomijane w czasie tzw. skróconego rozruchu, dlatego nie możesz normalnie wejść do UEFI.

No dobra ale jak mowie pobralem fast boota kliknelem go to bios uruchamia się ponownie ekran monitoru jest czarny i po chwili gaśnie i nic

Gdzie znajdę jumper cap

Zworka do resetowania ustawień bios jest opisana JBAT1. Identyczną operację możesz przeprowadzić wyciągając baterię CR2032 z gniazda na płycie głównej, da ten sam efekt. Przed dokonaniem tej czynności odłącz od komputera napięcie 230V.

Wyciagalem baterie nic

Nie szukaj “jumper cap”! Po prostu zastosuj jakiś metalowy przedmiot i zewrzyj na 15 sek. dwa piny na JBAT1.