Nie mogę wejść do biosa

Witam, chciałbym przeinstalować system z 32 bitowego na 64 ponieważ mam 6GB a aktualnie pisze że mój windows wykorzystuje tylko 2,5GB i tu problem… Podczas uruchamiania systemu nie ma w rogu F1 - Boot menu itd… tylko w lewym górnym rogu kreseczka migająca. Czytałem o tym troche i chyba jest włączone jakieś szybkie uruchamianie systemu w biosie i teraz nie wiem jak wejść :frowning: Próbowałem klikać F1,F2,F12, esc, delete i tylko wyskakuje (Menadżer rozruchu systemu Windows) że można uruchomić normalnie system i diagnostyka - po wybraniu diagnostyki tylko pisze że nie ma błędów i włącza się system. Mój laptop to: Tohiba Satellite 850-129 PSKDLE. Pomoże ktoś ?

Tu masz wszystko, jak coś przestaw sobie bootowanie w biosie jako pierwsze z napędu DVD.

 

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12761-jak-wejsc-do-bios-u-w-windows-8.html

 

Rozumiem, że system masz W8 lub 8.1?

 

Edit:

 

Z pomocy technicznej Toshiby:

 

 

lub trzeba wyłączyć tryb szybkiego uruchamiania

 

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://www.blogsolute.com/quick-boot-windows-8/24231/&usg=ALkJrhibxr-yjstYlm1uFiyndKefR6z2cQ

Mam windows 7 :frowning:

To jak masz siódemkę, to musi wejść do biosu bez problemu F2.

 

Laptop wyłączony, włączasz i natychmiast wciskasz F12.

 

Edit:

 

I tak samo z biosem, wlączasz i natychmiast wciskasz F2.

Przed chwilą próbowałem… tak jak mówisz - wyłączyłem włączyłem i odrazu F12 i Menadżer rozruchu systemu Windows - albo uruchomić normalnie albo diagonostyka… a na F2 to samo :frowning:

 

Na F2 mogłem wejść kiedyś, ale brat mi mówi że w biosie jest ustawiona opcja szybkiego uruchamiania czy jakoś tak

 

 

Edit: Dzisiaj jak chciałem zrobić update biosu to pobierałem ze strony Toshiby i miałem wersje 6.50 a dostępna jest 6.80 i po zaktualizowaniu zrobił się reset i wtedy wyskoczyło F2 - …; F12 - Boot Menu ale nie zdąrzyłem kliknąć bo nie spodziewałem się że wyskoczy, a teraz już nie wyskakuje i gdy wchodze teraz żeby zaktualizować bios to już pisze że jest aktualny - a chciałem żeby był reset i wtedy kliknąć :frowning:

Lub na wyłączonym laptopie.

 

Trzymasz F2 i naciśnij zasilanie z F12 spróbuj tak samo.

 

lub

 

To nie ma znaczenia! W Toshibie musisz wejść do BIOSu przez F2. Zawsze!

Naciskać pulsacyjnie F2 zaraz od uruchomienia przycisku Power.

 

Jak tak robie to takie coś wyskakuje: 2825762400_1322268898.jpg

Wyjmij dysk i to samo.

 

Spróbuj sposób, który podałem ja.

 

Wiem żeby wyłączyć ale ten menadżer nie pozwala na to :frowning:

 

z tym F2/F12 + zasilanie nie pomaga :frowning:

Wyjmij dysk, jak to nie pomoże, a masz dostęp do baterii na płycie wyjmij baterię na 10minut, włóż i działaj i cudów nie ma.

 

I zasada: jak Cię nie swędzi, to się nie drapiesz? po co wgrywasz nowy bios?

 

Nie wyjmę bo nie chce robić czegoś czego nie jestem w 100% pewny że dobrze zrobie

 

Chce na 64 bity zrobić bo wkurza mnie te 2,5Gb ramu jak moge mieć 6 :frowning:

Wszystko masz napisane lub serwis.

Ewentualnie jeszcze: przytrzymaj naciśnięty klawisz F12 i dopiero naciśnij Power. Trzymaj F12 naciśnięty aż pojawi się Boot Menu. Dopiero wtedy puść klawisz F12.

JNJN, Poraj - Dziękuje Wam ! :slight_smile: Zadziałało jednak trzymanie F2 i włączenie laptopa :stuck_out_tongue:

No to w Boot Menu wybierz DVD-ROM i instaluj system z płyty. Powodzenia!

Ale ja mam zbootowanego PenDrive z systemem i jak wybieram w Boot Menu pendrive to tylko uruchamia się system normalnie - to wina źle zbootowanego pendirve ?

Możliwe, że źle wykonany bootowalny pendrajw! Ale też zależy co wybierasz w Boot Menu. Najczęściej powinna być wybrana pozycja USB-HDD, jednak w Toshibie nie pamiętam jak wygląda Boot Menu.

Tak, wybrałem USB-HDD i enter i włączył się system

Wygląda więc na to, że ten pendrajw nie jest bootowalny!