Nie moge wejść do Biosu

Witam.

Mam problem z uruchomieniem komputera po wymianie płyty głownej procesora i RAMu. Kupiłem płyte i procesor intela. Jest to płyta sredniej klasy z zintegrowaną kartą graficzną. W skepie w którym kupiłem podzespoły zamontowali mi wszystko i oddali kompa. Przychodze do domu, podłączyłem dys, właczam kompa zeby zainstalowac WinXP no i klops :slight_smile: Po właczeniu komputera wyswietla sie cztery linijki tekstu o płycie tzn nazwa producent itd. Kursor poniżej mryga i to koniec. Nie moge wejść do Biosu ani przez F2 ani Del, nie mge sie dostac do Biosu zeby zainstalowac Windowsa. Co jest nie tak? Czekam na odpowiedz. pozdrawiam :slight_smile: Dzieki z góry.

witam

sprawdz czy wszystko jest dobrze podłączone bo tak się dzieje jak coś jest niepoprawnie podłączone :frowning:

pozdrawiam

Tzn. o czym mówisz dokładniej. Podłaczenie dysku z płytą i cd-romu? Co sprawdzić przede wszystkim?

Spróbuj “odpalić” komputer bez podłączonego dysku i napędu cd.

Dobra spróbuje, odepne dysk i cd. Ok powiedzmy ze weszłem do biosu zmieniłem zeby startował z cd i co mam wyłaczyć z palca kompa, podłaczyc wszystko i wtedy pójdzie tak? opdowiedzcie :slight_smile:

No to możesz wejść do biosu jak odepniesz dysk i napęd cd?Dysk i napęd mają złącza SATA czy ATA?