Nie mogę wejść do biosu

Hej.Jak włączam kompa to monitor włącza mi się dopiero jak wyskakuje cały pulpit i przez to nie mogę wejść do biosu.Jak przywrócić aby włączał się od razu.Dzięki za pomoc

ale on czasem nie jest w stanie hibernacji?

no to z twojego postu wynika ze włącza sie od razu aż za bardzo :wink:

tak włącza się ale dopiero jak pokazać ma się cały pulpit.Nie widzę wcześniej ani logo windows i nazwy płyty gł.Nie jest w stanie hibernacji

przy włączaniu komputera wciskaj cały czas szybko klawisz delete aż usłyuszysz piski takie-jak je usłyszych to oznacza że już jesteś w biosie i wystarczy ze poczekasz az ekran Ci wyświetli biosa…

Witam

Procedury różnią się w zależności od producenta systemu Bios zazwyczaj trzeba nacisnąć klawisz DEL. lub może to też być F2, F1, ESC lub kombinację klawiszy bezpośrednio po włączeniu komputera, ale przed uruchomieniem systemu Windows.Najlepiej sprawdź w informacjach dostarczonych z komputerem np instrukcji do płyty głównej.

no niech Ci będzie:) ale założyłem że ma award biosa:) pewnie ma;p

Procedury różnią się w zależności od producenta systemu Bios zazwyczaj trzeba nacisnąć klawisz DEL. lub może to też być F2, F1, ESC lub kombinację klawiszy bezpośrednio po włączeniu komputera, ale przed uruchomieniem systemu Windows.Najlepiej sprawdź w informacjach dostarczonych z komputerem np instrukcji do płyty głównej.[/quoj

Jak robię restart kompa to monitor całkowicie się wyłącza dopiero reaguje jak wyskakuje napis zapraszamy i wyskakuje pulpit

Czy masz dwie kart graficzne, w tym jedna zintegrowana z płytą główną?

I pewnie zresetowałeś sobie BIOS-a na ustawienia domyślne, co powoduje, że

najpierw działa karta zintegrowana (ustawienia domyślne BIOS) a dopiero potem gdy

wejdą sterowniki i ustawienia systemowe zadziała ta druga (właściwa).

Jeśli tak to trzeba na chwilę przepiąć kabel od monitora do gniazda karty zintegrowanej

(jeśli tylko wtyczki się zgadzają bo mogą być różne).

Powinien sie pojawić od razu obraz, zaraz po starcie wejść do BIOS-a i tam poszukać opcji wyłączającej

kartę zintegrowaną z płytą i ją wyłączyć. Na koniec znowu przepiąć kabel do karty właściwej.

Masz racje.Ale jak to zrobić w biosie bo nie znam się na tym? Z kablem nie bedzie problemu bo mam 2 dvi i zwykły

Najpierw przepnij kabel tak jak napisałem.

Wejdź do BIOS-a (DEL lub inne przyciski jak opisane wyżej)

Tutaj może być różnie bo są różne wersie biosu, ale najprawdopodobniej poszukaj w BIOS-ie

zakładki lub ekranu “Integrated And Pherypherial” czy jakoś tak???

i tam opcji “VGA - Integrated” przełączyć na “Disable” albo na “Off” tak aby wyłączyło tę

kartę zintegrowaną. na koniec najczęściej wystarczy wcisnąć klawisz “F10”

albo poszukać opcji “Save And exit” aby zapisać te ustawienia.

UWAGA: gdy to zrobisz znowu nie będziesz miał nic na ekranie dopiero gdy przepniesz kable

na tę kartę właściwą.

Wielkie Dzięki Ence naprowadziłeś mnie na dobry trop.Tylko z tym przełączaniem kabla miałem problemy,bo w karcie grf.mam 2 wyjśćia i wystarczyło podłączyć kabel do 2 i wszystko grało wszedłem do biosu i wyłączyłem jak poradziłeś.Pózniej z powrotem przełożyłem do 1 wyjścia.UFF