Nie mogę wejść do Biosu!

Witam bardzo proszę o pomoc zainstalowałem windows 8 enterprise 90 dniowy i później chciałem obok postawić linux mint 13. Przed instalacją wszystko było ok dopiero gdy pojawił się grub zaczęły się problemy. Klawiatura w ogóle nie reaguje czy to przy samym starcie czy wyborze systemu i domyślnie włącza się mint. Udało mi się ustawić w mincie aby windows startował jako pierwszy ale to nie koniec problemów. Usunąłem gruba przywróciłem boot i mbr i mam zablokowany dostęp do biosu. Super secure boot za takie coś to dziękuje nie mam dostępu komputer podkręcony i jak coś się stanie to guzik zrobię. Płyta asus p5k. Ósemka ograniczyła mi dostęp do ingerencji w bios. Może ktoś miał podobny problem? No czuje się zniesmaczony tymi zabezpieczeniami i w ogóle człowiek chce dobrze nie pirace nawet myślałem o kupnie systemu a tu zonk… Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Jeżeli się nie mylę to P5K nie posiada EFI (sam mówisz że jest BIOS) zatem W8 nie wykorzystuje "secure boot ". Spróbuj może zresetować BIOS, sprawdź na innej klawiaturze itp, bo to niemal na pewno nie jest wina W8.

Tak P5K nie posiada efi to już jest bardzo stary model. Spróbuje jak mówisz tylko raczej to nie klawiatury wina bo z niej pisze teraz. Najwyżej wyjme baterię na noc i zobaczymy co dalej bo w tej chwili nic innego nie jestem w stanie zrobić. Albo przypadek jeden na milion i nigdy nie wejdę do biosu hehe. Dzięki.

Wyciąg bateryjkę z Biosu na godzinę i włóż ponownie.

Powinien się wtedy zresetować.

No, ale żeby się upewnić :stuck_out_tongue:

Już wszystko ok wyjąłem bateryjkę poszedłem się kąpać, a gdy wróciłem wszystko zadziałało jak trzeba. Powoli zaczynam się przyzwyczajać do 8 mimo, że tak wszyscy po niej jadą. To start systemu to bajka od momentu gdy pojawiły się kafelki to równo ze stoperem do załadowania systemu minęło 9 sekund i już mogłem wszystko robić.

Jestem ciekaw czy jak znowu zainstaluje minta to będę miał znów ten sam problem? Czy może tak być, że grub wszystko psuje? Ale to już sobie potestuje chociaż to czasochłonne i męczące. Trudno.

Temat do zamknięcia dzięki.:slight_smile:

OS nie ingeruje w BIOS.

Mała aktualizacja. Już wszystko ok zainstalowałem minta i mogę wybrać między 8 a mintem poprzez grub. Najwidoczniej coś dla płyty głównej odbiło i dlatego. Dzięki i pozdrawiam.