Nie mogę wejść na strone routera

Tak jak w temacie.

Mam internet z dialogu i router.

Laptop i komputer stacjonarny.

Na obydwóch komputerach działał internet i dało się wejść wcześniej na stronę routera lecz teraz nie da rady.

Na komputerze stacjonarnym zrobiłem formata i nie pamiętam hasła do sieci routera , i dlatego muszę wejść na stronę routera i sprawdzić hasło ;]

Model routera to :

Linkys wrt54g

Resetowałem router lecz to nic nie dało ;/

Ip mam przypisywane automatycznie.

A może da się jakoś zdobyć hasło do sieci z laptopa ? ( na laptopie działa internet )

A więc czekam na pomoc ludziska :]

Z góry dzięki.

Jeżeli chodzi o klucz WPA do sieci, to da się - z właściwości połączenia.

Hasło do routera możesz zresetować na domyślne poprzez tzw. “twardy reset”.

Skoro resetowałeś ruter, hasełko powinno być standardowe – jakieś 12345 lub coś w tym stylu. Zajrzyj do instrukcji, tam zawsze są podane domyślne parametry, czyli login, hasło i IP rutera.

Ja mam akurat Edimaxa i domyślnie po resecie jest IP 192.168.2.1; login: admin i hasło właśnie 1234. U Ciebie może być inaczej, zwłaszcza w kwestii IP, więc poczytaj :slight_smile:

Ja nie potrzebuje hasła do routera.

Tylko do sieci routera !!

KtośTam jak tam są gwiazdki i nie pisze jakie jest hasło więc jak niby je mam sprawdzic w własciwościach połaczenia ?

A może da się połaczyć z routerem w jakiś inny sposób ???

Chodzi mi przez jakiś program wejsc w jego konfiguracje.

Masz jakąś płytę, która była dołączona do routera? Zazwyczaj jest tam jakiś auto konfigurator, który załatwi sprawę za Ciebie i bez wchodzenia w przeglądarkę.

Niestety nie mam :confused:

Robił wszystko u mnie typ od którego został kupiony router.

No dobra, to kombinujemy.

Machnij routerkowi twardy reset. W sieci coś znalazłem, że domyślne IP w Linksysie to 192.168.1.1

Login i hasło, w zależności od modelu to: Login - pusto + hasło: admin; w nowszych zarówno login jak i hasło to: admin.

Aha, piszą, żeby go na serio zresetować, trzeba przytrzymać przycisk reset (aż) 30 sekund.

P.S. Tylko to tej akcji na laptopie też przestanie działać net, będziesz potrafił ustawić sieć od nowa jak już dostaniesz się na stronę routera?

Równie dobrze może wejść w laptopie w start–>uruchom–>cmd–> ipconfig i wyświetli mu się adres bramy domyślnej czyli IP routera.

Jaki masz system operacyjny?

Udalo sie zresetowac router i moge normalnie się polaczyc z internetem ale gdy juz to zrobie nie moge wejsc na zadne strone tak jakbym nie mial neta.Wie ktos może jak skonfigurowac ten mój router ?